V závodě mužů těsná jízda a souboje koloběžkářů přiváděly početné publikum v nadšené povzbuzování. Hned od startu se peloton roztáhl a již v polovině prvního kola se na čele vytvořila pětičlenná skupina složená ze tří českých reprezentantů, Jisla, Pešty, Provoda, Holanďana Strigy a Fina Vierikka. České trio se v dalších kolech odpoutalo i od Strigy s Vierikkem a zvyšovalo svůj náskok. Asi 6 km před cílem pak nasadil k drtivému nástupu Ladislav Provod, na kterého již nikdo nezareagoval, a s minutovým náskokem si dojel pro vítězství. Z dvojice Jisl - Pešta měl v závěrečném kole více sil jablonecký závodník Jisl, který skončil druhý a Petr Pešta třetí.

V ženách si připsala další eurocupové vítězství Holanďanka Rosanne Reijne před dvěma Češkami Martinou Smitkovou a Markétou Peštovou (obě KK Plzeň).

Druhý den dopoledne pokračoval program horskou časovkou a po poledni štafetami v Lesné v Krušných horách. Profil desetikilometrové časovky patřil díky náročným stoupáním i sjezdům k velice náročným. Souboj českých favoritů tentokrát vyzněl lépe pro Richarda Jisla, který zejména díky perfektně zvládnutým sjezdům porazil druhého Provoda o 17 vteřin. Na třetí místo se pak parádní jízdou vyšvihl Alois Onderka.

V ženách byla po dojezdu nejlepších závodnic spokojená Martina Smitková, která poprvé v sezoně porazila Holanďanku Reijne, a zdálo se, že míří za vítězstvím. To však ještě byla na trati atletka a běžkyně do vrchu Kateřina Beroušková, která do cíle přijel s nejrychlejším časem! Pořadí žen tedy bylo: 1. Beroušková, 2. Smitková, 3. Reijne.

Štafetový závod na 3 x 1,3 km se stal kořistí plzeňského tria Pacina, Pešta, Provod, před štafetou Kidokai Jablonec a třetími Holanďany. V závodu žen zvítězila česká štafeta ve složení Balatková, Dvořáková, Peštová před štafetou plzeňských žen a Italkami.

„Za KK Plzeň mohu říci, že závody dopadly velmi dobře. Jednak jsme se výrazně podíleli na jejich uspořádání, zejména ředitel závodu Honza Pacina odvedl obrovský kus práce, a zahraniční účastníci odjížděli velice spokojeni. A závodní výsledky: v Lounech bylo opravdu neskutečné vedro, až asfalt stříkal na rámy koloběžek, ale i tak skvělá atmosféra a závod dopadl pro náš tým výborně. Horská časovka pak ukázala na snižování rozdílů mezi závodníky a veliký potenciál koloběžkářů z Kidokai Jablonec, minimálně na vrchařských tratích. Ve štafetě jsme pak zvítězili a úspěšně tak zakončili náročný program,“ rekapituloval závodní víkend předseda KK Plzeň Petr Pešta.