Na hřišti Golf Parku Plzeň-Dýšiná se mezinárodní akce koná potřetí, letos v termínu 7. – 9. srpna 2015 a s dotací 250 tisíc eur.

Turnaj se hraje v týdnu po Women´s British Open
a k účasti láká mezinárodní špičku, včetně dvou hráček
z první světové dvacítky.

Jména hlavních hvězd však zatím promotér Robert Klotz nechtěl prozradit.

„Představí se elita Ladies European Tour a k ní devět až deset českých hráček, o jejichž nominaci jednáme s Českou golfovou federací. Ambasadorkou turnaje bude Victoria Loveladyová, brazilská hráčka, která pochází přímo z Ria, dějiště příští olympiády," sdělil Klotz.

Kromě Kláry Spilkové, už pravidelné účastnice Ladies European Tour, mají jistý start další dvě české profesionálky Lucie Hinnerová a domácí Eva Koželuhová.

Ze Slovenska obdržela kartu Lea Klimentová. O jménech dalších hráček se rozhodne na základě výsledků z několika červencových turnajů.

„Naše dohoda s promotérem je bezproblémová. Turnaj šel opět dopředu a je ukázkou tradice a stabilizace českého golfového prostředí," uvedl Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

„Hřiště se připravovalo 
v turnajovém režimu už od loňského podzimu a dočkalo se zase určitých vylepšení," dodala Martina Tvarůžková, ředitelka Golf Parku Plzeň. Zároveň běží předprodej vstupenek v síti Ticketpro, jejíž terminály lze najít také na pobočkách partnerského Tipsportu.

Diváci budou mít opět možnost přijet až do Dýšiny vlakem Českých drah. Druhý a třetí den turnaje znovu odvysílá v přímých přenosech Česká televize, která také uvede sestřih toho nejlepšího z úvodního, pátečního kola.

Golfistky se kromě finanční dotace utkají o věcné ceny. Třikrát budou ve hře hodinky Omega a jednou o automobil BMW X4.

Už v pondělí 3. srpna se
v Dýšině odehraje golfový turnaj úspěšné Junior Pro-Am na devět jamek s hráči ve věku 6 až 12 let. Středa 5. srpna bude patřit zahajovací party v Plzeňském Prazdroji a čtvrtek 6. srpna je vyhrazen klasickému Pro-Am.

Hlavní turnaj Ladies European Tour začíná prvním kolem v pátek 7. srpna.