Týmy Greensgate Golf Clubu hlásí zlatý double z mistrovství republiky seniorských družstev Začátek posledního prázdninového týdne proběhl v Greensgate Golf & Leisure Resortu ve znamení seniorského golfu té nejvyšší kvality.

Na mistrovství České seniorské golfové asociace se přihlásilo celkem 53 týmů, které hrály rozděleny do kategorií dle věku a pohlaví.

První den se hrál tzv. “fourball“, kdy dva hráči z jednoho týmu započítávají pouze jeden lepší výsledek na aktuálně hrané jamce.

Následně hrál každý sám za sebe a vítěz byl znám po sečtení všech výsledků z obou hracích dnů.

V kategorii nad padesát let nastoupily za domácí Greensgate dvojice ve složení: Jan Zedníček, Václav Čepelák a Václav Kuna, Robert Mašek.

Hráči se navzájem zkušeně doplňovali a dorazili do klubovny se shodným výsledkem 73 ran a náskokem čtyř ran na nejbližší pronásledovatele. Druhý den musel zaskočit za zraněného Roberta Maška Ivan Hašek a po výsledcích (Čepelák 76, Hašek 81, Zedníček 89 a Kuna 91) mohli hráči zvednout nad hlavu pohár vítězů, který se jim povedlo o jedinou ránu uhájit před dotírající konkurencí.

Ještě dramatičtější situace nastala v kategorii nad 65 let, kdy ze GGC nastoupila sestava z nejpovolanějších, a to bratři Ivan a Jan Hlaváčkovi doplněni zkušeným matadorem Janem Hrádkem.

Úvodní fourball odehráli v ne úplně ideální pohodě a s výsledkem 83 ran před sebe pustili šest týmů v čele s GC Motol (77).

Úterní singly už si však pohlídali Jan Hlaváček (84) a Jan Hrádek (84), na soupeře dolehla tíha okamžiku a po celkovém součtu 251 musela následovat rozehrávka s GC Líšnice.

K té nastoupil prezident klubu Jan Hlaváček a prokázal jak dokonalou znalost hřiště, tak ocelové nervy.

Na druhé jamce play off si lišácky pohlídal par a donutil svého soka Františka Foldinu zatlačit na pilu. K úžasu mnoha přihlížejících diváků vyrobil trojputt, který týmu Greensgate GC zajistil druhý pohár pro vítěze.