Mezi prvními zavítala do dějiště turnaje česká jednička Klára Spilková. V Dýšině se zastavila v neděli večer cestou z posledního dílu LET v Mnichově, navíc posílená velice pěkným devátým místem.

Do Plzně se organizovaně přesunuly autobusem také desítky dalších golfistek. Některé z nich neváhaly a v pondělí dopoledne poprvé otestovaly hřiště na Dýšině.

Spolu se svým caddiem absolovala cvičné kolo i jedna z nejlepších evropských golfistek historie a držitelka doživotního členství série LET Sophie Gustafson.

O účast slavné Švédky usiloval promotér turnaje od prvního ročníku, ale až letos se podařilo sladit její kalendář s plány promotéra.

První devítku si prošla i Brazilka s úžasným jménem Victoria Lovelady. A pro hřiště měla jen slova chvály.

„Je krásné. Mám ráda takto pestrá hřiště. Zvládla jsem prvních devět jamek a cítím se tu velice dobře," rozplývala se nad areálem v Dýšině Victoria Lovelady.

Na druhou stranu ale stále ještě nevstřebala porážku brazilských fotbalistů od Německa 1:7 na nedávném mistrovství světa.

„To bylo hrozné. Když jsem zápas sledovala, nechtěla jsem tomu věřit. Jeden gól, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý, sedmý. Prostě šílené," dodala a potvrdila, že v Brazílii řeší fotbal úplně každý.