Soutěže se zúčastnila téměř kompletní česká amatérská elita, včetně hráčů a hráček touto dobou obvykle hrajících univerzitní turnaje v USA, a také několik zahraničních golfistů.

Kvalitní konkurence se utkala na skvěle připraveném hřišti, průběh turnaje však ovlivnil silný vítr.

Hráči pořádajícího klubu potvrdili, že je domácí prostředí výhodou. Souboje byly ale vyrovnané a rozhodovalo se až na posledních jamkách.

Mezi muži se opět vytáhl teprve šestnáctiletý Dan Hlaváček (na snímku), který si díky stabilním výkonům 72, 74 a 74 ran došel pro stříbrnou medaili a obhájil průběžné druhé místo v pořadí prestižní série.

Nadvládu klubu Greensgate potvrdili i hráči na dalších místech. Bronz nakonec bral Petr Hrubý (74, 74, 73 ran), který AIS prošel v minulých letech. Stejný počet ran zahrál také další domácí borec Jakub Janda, který na turnaji oslavil teprve čtrnácté (!) narozeniny. Předváděl parádní golf a naplno prodal svůj obrovský talent (72, 75 a 74 ran). Nebýt pokaženého závěru finálového kola, mohl hráč, který ve své věkové kategorii nemá u nás konkurenci, pomýšlet ještě výš. Do TOP 10 se po výkonech 76, 76 a 73 ran vešel ještě Kryštof Strýček.

Také jediná domácí reprezentantka Tereza Koželuhová zabojovala a po kolech 75, 73 a 75 ran z toho bylo třetí místo. Členka AIS nedávno úspěšně složila první zkoušky na vysoké škole, tímto turnajem zahajovala sezonu a teprve se vrací do patřičné formy.

Benjamínek golfové sekce AIS Viktorie Trůková dala přednost turnaji Národní golfové tour mládeže, kde si z jihočeského resortu Mnich přivezla stříbro v kategorii starších žákyň.

Prestižní turnaj v Dýšině ovládli Václav Tichý (73+72+72) a Sára Kousková (72+68+75), která jako jediná stlačila skóre pod par (-1). Druhá Jana Melichová nasbírala o šest ran více (74+73+74). Tichý i Kousková se tak dostali do čela třídílné série, která vyvrcholí začátkem září v Telči.