Ze čtyř nabízených titulů urvali hned tři. Jedním zlatem se na největším úspěchu v téměř šestnáctileté historii klubu podílel zkušený reprezentant Aleš Razým a další dva triumfy přidala premiérově Kateřina Beroušková.

„Mám velkou radost. Jsem ráda, že se to povedlo a noví mistři jsou z Plzně," komentovala úspěch dvojnásobná česká šampionka.
Ta nejprve stejně jako Aleš Razým zvítězila v závodě klasickou technikou a poté vyhrála i souboj volně.

Ženy jely pětku a desítku s intervalovým startem. Beroušková zvítězila po oba dny suverénně a potvrdila, že má životní formu.

Na pětikilometrové distanci klasicky porazila druhou Adélu Boudíkovou z Nového Města o 35 vteřin. Třetí a čtvrté místo obsadily Polky Letochová a Galewiczová, český bronz brala juniorka Anna Sixtová z Jablonce.

„Povedlo se mi zajet už předtím na Alpen Cupu v Planici, ale o to víc jsem byla před startem nervózní," přiznala Beroušková. „Věděla jsem, že na zlato mám, ale i tak to byla dřina. Lyže naštěstí jely skvěle. Kluci z týmu odvedli výbornou práci a starali se i dál. Informace, že stále vedu, mě uklidňovaly a hnaly dopředu," zdůraznila čtyřiadvacetiletá závodnice.

Také pro druhý titul na volné desítce si Beroušková dojela s půlminutovým náskokem, tentokrát před Sixtovou.

„Byly super podmínky. Závod jsem si užila víc než klasiku. Mám natrénováno a teď z toho snad těžím. Doufám, že se to bude rozjíždět ještě líp a líp," přála si lyžařka.

Radost ze zlatých medailí jí nekalí ani připomínka, že na mistrovství vedle české jedničky Vrabcové, která se zotavuje ze zdravotních problémů, chyběly i další tři závodnice z domácí špičky. Petra Nováková byla po Tour de Ski nemocná a reprezentantky Grohová se Schützovou startovaly na Světovém poháru v Planici. „Holky by to se mnou měly hodně těžké," prohlásila s úsměvem Beroušková.

Místo oslav zlaté nadílky pokračuje na Vysočině v tréninku. Svými výkony se totiž rodačka z Postřekova nominovala na závody Světového poháru, které o víkendu proběhnou právě v Novém Městě.

Atmosféru Světového poháru si někdejší atletka, která po příchodu na vysokou školu do Plzně sběhla k lyžování, už užila. A to před dvěma roky rovněž na tratích v okolí Vysočina Areny.

„Tehdy jsem startovala někde na chvostě v národní skupině, teď jsem členkou reprezentace a možná pojedu i štafetu," podotkla šampionka.

Zvýšenou míru zodpovědnost však necítí. „Vím, že na nejlepší nemám, takže se nemusím stresovat. Chci zajet tak, abych byla s výkonem spokojená. Je to další krůček ke splnění snu. Věřím, že jednou můžu v soubojích se světovou špičkou dojíždět na bodovaných místech," prozradila Kateřina Beroušková.

Její trenér a týmový parťák Vladislav Razým ml. skončil v mistrovské klasice jedenáctý. Mezi mladšími dorostenci se blýskl desátým místem Jan Hašek.