Byla to vyrovnaná utkání. Posuďte sami. 22:21 a 24:23 – to jsou výsledky sobotního a nedělního duelu házenkářského čtvrtfinále play-off mezi domácím Talentem Plzeň a pražskou Duklou. Talent sérii vede 2:0 a už v sobotu v Praze může rozhodnout o postupu do semifinále. 

Do prvního utkání Talent vstoupil ležérně a v 8. minutě prohrával 1:5. V polovině první půle bylo srovnáno – 6:6 a nerozhodně skončila (11:11) i úvodní třicetiminutovka. „Na začátku jsme udělali chyby, nedodržovali jsme taktické pokyny a hráli zbrkle, čímž jsme se dostali do čtyřgólové ztráty. Pak jsme se ale vrátili k naší hře a postupně jsme to začali stahovat, až jsme zápas otočili a vyhráli,“ komentoval duel Jakub Šindelář.

1. utkání play off extraligy házené mezi celky Talent Robstav M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha 14. dubna v Plzni. Jakub Šíra.
PODÍVEJTE SE: Talent vyhrál první zápas čtvrtfinále play-off nad Duklou

Ve druhé půli se Talent dostal do tříbrankového vedení 20:17. Hosté stihli pouze snížit na konečných 22:21. „Nepočítám, že by nějaké utkání skončilo o deset gólů. Zápasy budou vyrovnané a výsledek se bude lámat posledních deset minut. Záležet bude na silnějších nervech i štěstí,“ tvrdil trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

A jeho slova se potvrdila i v nedělním střetnutí. Talent sice v první půli dvakrát vedl o dvě branky, ale do šaten se šlo za stavu 14:14.

Na začátku se Plzeň dostala do třígólového trháku – 19:16. Ve 43. minutě Talent prohrával 19:21, ale pět minut před koncem vstřelil branku na 24:23. Do konce utkání se stav už nezměnil.

„Opět jsme ukázali morální sílu, protože v některých fázích zápasů jsme znovu tahali za kratší konec. Měli jsme tam čtyři útoky, kdy jsme mohli vést o čtyři pět gólů. Pak se Dukla dostala do vedení o dva góly. Naštěstí jsme zvládli závěr a  zaplaťpánbůh Honza Štochl předvedl famózní zákroky,“ uvedl Tonar.

Andrea Hlaváčková v Olympijském parku v Plzni
Tenisová akademie pořádá den s Andreou Hlaváčkovou

Dvěma vítězstvími Talent splnil cíl domácího dvojzápasu. „Ale nerad bych, abychom se dostali do nějaké euforie. Ta může vypuknout až po třetí výhře. Poslední krok bývá vždy nejtěžší,“ uvědomuje si kouč plzeňského Talentu.

Bude zapotřebí něco zlepšit do odvety? „Rozhodují maličkosti. Dobře bráníme, dostat méně než 25 gólů je skvělé. Spíše nám to vázne v útoku,“ konstatoval Michal Tonar st.

Talent Plzeň⋌24

Dukla Praha⋌23

Poločas: 14:14. Vyloučení: 3:5. ŽK: 3:3. Sedmičky: 4/4:2/1. Stav série: 2:0.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Štochl – Šindelář 1, M. Tonar 2, Stehlík 1, Poloz 6/4, Ivančev 2, Šafránek 5, Vinkelhöfer, Chmelík 3, Šafář 3, Šíra 1, Fořt.

Judistka Markéta Paulusová vybojovala v Itálii další cenný kov.
Další úspěch mladé judistky! Paulusová brala bronz