Po Mediterranean Epic, v němž ho o lepší výsledek připravily technické problémy, si český reprezentant spravil chuť na VolCat BTT. Což je rovněž čtyřdenní etapový závod s tratěmi u města Igualada poblíž Barcelony.

V závěrečné etapě skončil Stošek druhý a druhá příčka patřila 27letému závodníkovi žijícímu v Plzni i v konečném pořadí závodu.

„Poslední den VolCat jsem se zaměřil na udržení medailové pozice, což se povedlo, a třešničkou na dortu bylo i druhé místo v etapě,“ rozplýval se Stošek na sociálních sítích. „Čtyři dny jsme závodili na singletrailech nahoru, dolů a v prudkých kopcích. Celkově druhé příčky si považuji. Velký dík patří mému týmu,“ řekl člen české stáje, která sezonu rozjela pod novým názvem Canyon – Nortwave.

O šanci útočit na celkové prvenství přišel Stošek hned v úvodní etapě (38 km / převýšení 800 metrů), v níž skončil desátý, ale pak ukázal své kvality.

„Začal jsem špatně. Na dvacáté minutě etapy jsem si to prásknul a už jsem se nerozjel. Bylo mi i fyzicky špatně, bolela mě hlava, no prostě bída,“ uvedl Stošek pro server mtbs.cz.

Jenže hned další etapu (58 km, 1500 m) český vicemistr v maratonu ovládl, když po téměř dvou a půl hodinách porazil v dlouhém spurtu dvojici Wout Alleman a Tiago Ferreira z týmu DMT Racing. Ani první vítězství v sezoně se však nerodilo bez bolesti. „Na spurt jsem si věřil, ale jinak to nebylo nic moc. Občas to hodně štípalo a musel jsem se snažit, abych zůstal v čelní skupině,“ vyprávěl Stošek.

Výhra ho postrčila na průběžně pátou příčku a po třetí královské etapě (60 km / 1600 m) bylo ještě líp. Rodák z Blatné totiž znovu zvítězil, tentokrát těsně před lídrem závodu Hansem Beckingem (Scott Buff), a celkově skočil na druhé místo. Jenže na Beckinga před závěrečnou etapou (30 km / 1000 m) ztrácel tři minuty. „Od začátku se nastupovalo, ale Becking reagoval, takže jsem se snažil jet dobře pozičně a nikde se nezaseknout,“ řekl Stošek. „Ke konci odjel Alemann, riskoval a nikdo z nás, jedoucích na celkové pořadí, ho nenásledoval. Ve spurtu jsme si to pak rozdali o druhé místo a to mi vyšlo,“ konstatoval maratonec. Záhy ho čeká závod 4 Islands, což je znovu čtyřdenní podnik v Chorvatsku.