Dva celky plzeňského regionu bojují o čelo prvoligové tabulky žen. Házenkářky Přeštic i Tymákova proto čekalo důležité dvojkolo, neboť nechtěly přijít o cenné body.

Stoprocentní byl tentokrát Tymákov s výhrami proti Rokytnici a Studénce. „Obě utkání probíhala dle předpokladů, hráli jsme s tabulkově slabšími týmy a všechna děvčata dostala příležitost na hřišti. Zvláště Aneta Melnyková předvedla velmi dravou hru," chválila trenérka Tymákova Šmídlová.

Děvčata Přeštic získala tři body, v Hlinsku totiž uhrála jen remízu. „Je to asi spravedlivé, každý tým zvládl lépe jeden poločas," sdělil trenér Přeštic Stanislav Zadražil.

Blovické házenkářky zvítězily jen v prvním utkání proti Spojům Praha. Ve druhém se marně snažily udržet krok s Hlinskem, nakonec padly 7:12.

Horní příčky pořadí mužů atakují Újezd a Tymákov a oba tyto celky vždy vyhrály jeden duel. Naopak Nýřany a Nezvěstice vyšly bodově naprázdno.

„V sobotu ve Staré Vsi jsme za krásného počasí podali velice špatný výkon. Ale naštěstí jsme se z toho dostali a o den později ve Svinově už za mokra zahráli fantasticky a nastříleli dvaadvacet gólů," viděl rozdíly ve výkonech týmu kouč Újezda Jaroslav Bešta.

Poloviční zisk si připsali i Tymákovští. „Za body v Brně jsme spokojeni. V zápase opět převažovaly obrany nad útoky," rekapituloval tymákovský trenér Vladimír Šmíd. „Střelecky se nám nedaří a na to jsme doplatili v Krčíně. Domácí nám odskočili před půlí a už se nám nepodařilo dotáhnout stav ani na plichtu," poznamenal kouč.

V Krčíně se nevedlo ani Nezvěsticím. „Nezachytili jsme začátek zápasu a neproměňovali šance," viděl důvod neúspěchu trenér poražených Pavel Šilhánek. „V závěru jsme snížili na 17:19, ale to bylo vše." O den později začaly Nezvěstice ještě hůř. „Prohráli jsme první půli 3:12 a bylo po zápase," dodal kouč.

Nýřanští nenavázali na týden starý úspěch s Opatovicemi a dvěma prohrami prohloubili svoji podzimní černou sérii. Ve Svinově sice Dioss vedl 4:2, už do půle ale o mírný náskok přišel. První půlku ve Staré Vsi prohrál dokonce 3:9, pak se sice dostal na třígólové manko, závěr ale znovu patřil domácím.