V úterý se Škodovka utká doma s prvoligovým Motorem České Budějovice a den poté hostí exotického soupeře – účastníka příštího mistrovství světa a olympijských her, reprezentační tým Jižní Korey.

Zápasy začínají v plzeňské HM Areně shodně v 17.30 hodin. Jednotné vstupné je 50 Kč, držitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.

„Jestliže proti Motoru dostanou příležitost hlavně mladí hráči, bojující o místo v sestavě, proti jihokorejské reprezentaci nastoupíme v papírově nejsilnější sestavě,“ uvedl trenér Čihák.

Fanouškům se tak ve středu ukážou v akci i všechny letní posily včetně Milana Gulaše a Tomáše Mertla.
Ani nadcházející utkání však nesníží intenzitu dopoledních tréninků.

„Není proč ubírat, jedeme pořád dál,“ zdůraznil kouč. „Zaměřujeme se na systémové věci, herní situace s důrazem na rychlý přechod modré čáry a zakončení. Cvičení jsou zaměřena i na rychlé otáčení hry po ztrátě kotouče,“ vybral namátkou.
O plzeňský dres usiluje stále třicítka hráčů.

„Tak to bude do konce týdne, kdy dojde k zúžení kádru na pět pětek a jiné bude i složení řad,“ řekl Ladislav Čihák.
Do souboje s Motorem nenastoupí z plzeňských útočníků třeba Miroslav Preisinger, Miroslav Indrák nebo David Stach.
„Z těch zkušených bude naopak hrát Jarda Kracíka naskočí i Ryan Hollweg,“ oznámil Čihák.
Americký útočník Hollweg, kterého v minulé sezoně drželo mimo hru zraněné koleno, se po operaci a dlouhé rekonvalescenci pokouší o návrat.

„Ryan se cítí v pohodě, ale uvidí se, co jeho koleno vydrží,“ řekl už při nástupu na led generální manažer a rovněž trenér Martin Straka.

Jak Plzeň, tak soupeř z jihu Čech mají za sebou už jednu herní zkoušku. Zatímco Indiáni podlehli doma Mladé Boleslavi 1:4, Motor padl s kazašským Pavlodarem až v prodloužení 1:2.