„Ve druhém utkání byly Lovosice důraznější. Takovou hru mám rád, takže mně tím neuškodily, ale spíš pomohly. Mám rád, když utkání mají drajv, protože se do toho víc dostanu. Souboje mám rád,“ říkal devítigólový střelec, po druhém semifinále extraligy házené mezi Plzní a Lovosicemi.

V sérii vedete 2:0 a pohled na výsledky svádí ke konstatování, že to šlo lehce. Dá se říct, že takové výkony jako proti Lovosicím jsme nepodali celou sezonu. Oba zápasy jsme chtěli vyhrát a byli jsme hladoví. Všichni chtěli dát gól a vstřelené branky se rozdělily mezi všechny a z toho pramenily výrazné výsledky.


Trenér Martin Šetlík mluvil o koncentraci. Jdete do soubojů v play-off zodpovědněji než do utkání v základní části?
Jo, jdeme. Jsme zodpovědní a neděláme školácké chyby. Všichni odvedou maximum a srovnají si v hlavě, co si mohou a nemohou dovolit.

Byl druhý zápas těžší?
Každý zápas je jiný a Lovosice musely něco udělat, takže jsme se s nimi chvilku tahali. Potom jsme ale odskočili na osm gólů a dohnat osm branek je těžké. Dobře jsme bránili a co Honza Štochl předvádí v bráně je neuvěřitelné. Máme jistotu vzadu a rychlé přechody do útoku, což je hrozná zbraň.

Brzy jste dostal druhý dvouminutový trest. Dostal jste pokyn se krotit?
Nedostal. Já si hlídám, abych nedostal červenou kartu. Jsem rád, že jsem to zvládl. Lovosice tlačily na to, abych šel ven, ale to se jim nepodařilo.