Třetí dějství Cofidis Cupu v Olomouci vyhrál Jan Kadúch a o víkendu se z prvenství v atraktivním závodě u Plzně radoval Vojtěch Hačecký.

Mladý reprezentant v závěrečném spurtu vedoucího tria porazil Tomáše Bucháčka z týmu PSK Whirlpool Author, třetí skončil Tomáš Okrouhlický v barvách znojemského Focusu.

„Hodně jsem se nadřel. Byl jsem v úniku prakticky celý závod. V úvodu se mi moc dobře nejelo a první půlku tratě jsem protrpěl," prohlásil Vojtěch Hačecký.

Když se však Bucháčkovi ani Okrouhlickému nepodařilo během posledního z jedenácti okruhů Hačeckého setřást, na spurt si věřil.

„Jsem rád, že se to povedlo. Nešlo už ani tak o spurterské přednosti, jako spíš kolik komu ještě zbylo sil. Zvlášť ostré stoupání z Dolan dávalo zabrat," uvedl vítěz po 170 kilometrech na okruhu u Zruče.

Plzeňský závod absolvoval poprvé. „Nevěděl jsem, do čeho jdu, a navíc se od začátku aktivně závodilo," říkal Hačecký.

„Hned po startu vyrazili vpřed tři mladíci z Whirlpolu, které jsem dojel. A v tomhle duchu závod pokračoval. Únik střídal únik. Ten rozhodující se zrodil dvě a půl kola před cílem," popsal pětadvacetiletý jezdec průběh čtvrtého dějství pohárového seriálu.

Vedení v průběžném pořadí si udržel Bucháček, i když z druhého místa v Plzni nadšen nebyl. „V Olomouci mě porazil Kadúch, teď Hačecký. Z mladých jezdců Dukly se stává můj komplex," smál se ostřílený matador.

Závod v Plzni (170 km): 1. V. Hačecký (Dukla Praha) 4:08:22 hod., 2. Bucháček (Whirlpool Author) stejný čas, 3. Okrouhlický (Focus Znojmo) -2, 4. Kadlec (Dukla Praha), 5. Kozubek (Whirlpool Author) oba -22, 6. Mlynář (Focus Znojmo), 7. Svoboda (CK Příbram), 8. Bína (ČEZ Cyklo Tábor) všichni -54.

Průběžné pořadí Cofidis Cupu: 1. Bucháček 171 b., 2. Kadlec 73, 3. Mlynář 67, 4. V. Hačecký, 5. Kozubek oba 61, 6. Ka᠆dúch (Dukla Praha) 60.