Ve třetím kole Českého poháru nastoupili svěřenci trenéra Václava Hajšmana proti pražské Dukle. Jasný favorit neponechal nic náhodě, první poločas v Plzni vyhrál 18:6 a celý zápas potom 35:15.

Ve třetím kole vstoupil do poháru také extraligový Talent M.A.T. Plzeň. Na půdě druholigové Ledče nad Sázavou sice měli Západočeši pomalejší rozjezd a první poločas prohráli 11:13, ale po změně stran už zápasu dominovali a nakonec zvítězili 32:22.

Házenkáře Talentu čeká už dnes další zápas, v 6. kole Triglav pojišťovna extraligy se svěřenci trenéra Martina Šetlíka představí od 18 hodin na palubovce Zubří.

Plzeňané by rádi navázali na poslední extraligové vítězství 30:22 v Přerově. Zubří v minulém kole naopak překvapivě prohrálo ve Zlíně vysoko 21:28.

Český pohár – 3. kolo: Sokol Libčice n. Vlt. – Talent M.A.T. Plzeň 22:32 (13:11). Nejvíce branek Libčice: Weigner 8, Jerman 3, Tichý a Krempa 3/1. Rozhodčí: Hájek, Točík. Sedmimetrové hody: 5/3:3/3. Vyloučení: 2:3.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Fořt, Linhart 5, M. Škvařil 8/2, Vinkelhöfer 5, Tonar 3, J. Škvařil 5, Šindelář 2, Kavka 2/1, Loskot 2. Trenér: Martin Šetlík.

HK Slavia VŠ Plzeň – HC Dukla Praha 15:35 (6:18). Nejvíce branek Dukly: Syřínek 7/2, Šůstek 5, Kastner 4, Petružela, Reichl, Jeníček a Bradáč 3. Rozhodčí: Macho, Nezbeda. Branky ze sedmiček: 3:3. Vyloučení: 2:5. Diváci: 64.

Sestava a branky Slavie VŠ Plzeň: Slavík, Galuška – Fait 1, Bejvl 3, Knakal 4/3, Kříž 2, O. Stuchl, J. Sláma 1, P. Sláma 1, Hobza 1, Moule 1, Homolka 1, Petr Zimmermann, Duspiva. Trenér: Václav Hajšman.

Program 6. kola Triglav pojišťovna extraligy házenkářů: Přerov – Lovosice (SO 15.00), Jičín – Zlín (SO 18.00), Kopřivnice – Hranice (SO 18.00), Zubří – Plzeň (SO 18.00), Dukla Praha – KP Brno (SO 18.30), Karviná – Frýdek-Místek (NE 10.30).