Slezany sice poslal v úvodu duelu do vedení Ćelebija, ale to bylo z jejich strany na dlouho vše. Opavané působili nervózně, lehce přicházeli o míče, Lokomotiva toho ovšem nedokázala využít. První čtvrtinu přesto Západočeši, hlavně zásluhou bodů Ladislava Tótha, nakonec vyhráli.

Ve 13. min. prohrávali domácí o osm bodů, pak ale zavelel k útoku dvěma trojkami Dokoupil, a když se v 16. min. trefil Miklóšik, bylo srovnáno – 22:22. Snahu Slezanů zastavili hosté hlavně zásluhou Štěpána Vrubla. Tento bývalý hráč Opavy střelou z trojkové distance poslal Lokomotivu do vedení. V půlce klání tak vedli hosté o šest.

Do druhé půle ale vstoupili domácí jako vyměnění, hýřili aktivitou a přitvrdili v obraně. Po třetí části hry byl stav 52:52.

Ústřední postavou vítězného obratu Opavy pak byl Petr Strnisko. Ten zaznamenal dvě trojky, své jediné v utkání, a načal rozhodující atak Slezanů.

„Připravovali jsme se na styl, který Opava produkuje. Tři čtvrtiny se nám dařilo, bohužel pak se domácím podařilo odříznout Štěpána Vrubla a u nás ho nebyl nikdo schopen zastoupit,“ řekl po zápase kouč Západočechů Dominik Feštr.

„Štěpán Vrubl nás dlouho nepouštěl do hry a vypadalo to, že nás porazí sám,“ souhlasil trenér vítězů David Klapetek. „Nakonec jsme ale utkání zvládli. Pro nás to byl jeden z klíčových duelů sezony,“ dodal Klapetek.

Fakta: BK Opava – BK Loko Interconex Plzeň 80:68 (10:14, 28:34, 52:52)

Nejvíce bodů: Klečka 18, Šiřina 16, Strnisko 10/2 – Tóth 21/3, Vrubl 17/3, Kozlík 11, Kovanda 8. Rozhodčí: Dolinek, Kúkelčík, Holubek. Fauly: 23:25. Trestné hody: 26/22 – 17/10. Trojky: 4:6. Diváků: 400.