Roky je dobrou tradicí, že Bike Club Kralovice v srpnu pořádá maraton na horských kolech, loni se k tomu ovšem přidala i jarní běžecká Velká Kralovická. Jen nedávno si na druhý ročník běhu našlo do Kralovic v okrese Plzeň-sever cestu 120 vyznavačů crossového běhu.

„Když jsme před rokem řešili termín, schválně jsme si dávali pozor, abychom neměli souběh s jinými závody. Přesto jak je akcí v poslední době hodně jsme letos na konkurenci narazili, takže nám třeba odpadla velká skupina orientačních běžců, kteří byli zainteresovaní jinde. Nicméně máme spoustu skvělých ohlasů, tak nakonec můžeme říct, že to dobře dopadlo,“ uvedl Jiří Tišer z pořádajícího Bike Clubu Kralovice.

Základní škola Kralovice, kde byl prostor startu, ožila čilým ruchem od sobotního rána, vždyť v 10 hodin už byl na programu první dětský závod pro nejmenší na 150 metrů na přilehlé louce. Tamtéž se do akce následně vydali stále starší děti až po žáky, kteří se představili na vzdálenosti 1800 metrů.

Ve 12 hodin pak vyrazili do svého závodu dospělí, mohli si přitom zvolit, zda absolvují pět, dvanáct či čtyřiadvacet kilometrů v terénu.

Na nejdelší distanci celkově triumfoval Miroslav Štefl s výsledným časem 1:46:12 hodiny, na střední Robert Sobol s časem 48:10 min a na nejkratší trati porazila veškeré konkurenty Adéla Peterková s časem 22:15 min.

„Počasí bylo nádherné, skutečně teplé, ale řekl bych, že se negativně podepsalo na výsledných časech. Před rokem u nás byl celkový vítěz Miroslav Štefl druhý, ale zaběhl o pět minut rychleji a stejné tendence se objevily napříč všemi kategoriemi. Vítězové si odnesli medaile a diplomy a následovala velká tombola losovaná ze všech startovních čísel o další hodnotné ceny. Ke skvělé náladě přispělo, že členky našeho oddílu napekly dvanáct různých druhů skvělého sladkého pečiva, takže proběhla velká ochutnávka,“ shrnul Jiří Tišer.

Královnou sportu v Plzni za loňský rok byla vyhlášena lukostřelkyně Marie Horáčková.
Světová šampionka má velké plány. Cílí na Paříž i týmový úspěch