Neuvěřitelný závěr mělo středeční druhé semifinálové utkání play-off extraligy mezi domácím Jičínem a Talentem Plzeň. Západočeši ho vyhráli až v sedmé sérii sedmimetrových hodů, protože po šedesáti minutách duel skončil 32:32. Po výhře 38:37 vede Talent v sérii 2:0 a od finále ho dělí jediná výhra.

Ještě minutu před koncem utkání Jičín vedl 32:30, ale dvěma góly v řadě Plzeň srovnala. Šest vteřin před koncem druhé půle skóroval na 32:32 plzeňský Jakub Douda.

Rozuzlení nepřinesla ani série pěti sedmimetrových hodů na každé straně. Takže následovala náhlá smrt. V sedmé sérii Douda vystřelil drze mezi Veverkovy nohy. Karel Šmíd pak vychytal jičínského Šulce a bylo rozhodnuto!

Jičín byl po většinu prvního poločasu ve vedení o jednu až dvě branky, v útoku zářili zejména Ondřej Šulc a Zdeněk Kubík a defenzivu táhl brankář Filip Veverka. Ovšem Talent postupně skóre otočil, dostával se do rychlých brejků a často pálil ze spojek Michal Tonar nebo Jakub Douda. Ve 29. minutě hosté vedli 16:14 a 17:15, ale Jičín ze závěrečné akce snížil na jednogólový rozdíl. První poločas tak skončil 17:16 pro Plzeň.

Začátek druhé půle Talentu nevyšel a v 36. minutě prohrával 18:20. Když ve 42. minutě Jičín odskočil na rozdíl tří branek (20:23), vzal si trenér hostí Michal Tonar st. oddechový čas. Plzeňský Vinkelhöfer pak osobně bránil jičínského ostrostřelce Šulce. Ve 47. minutě Talent prohrával už 22:26, ale o čtyři minuty později bylo srovnáno – 27:27.

Dramatická přetahovaná pokračovala do samotného závěru. Když v posledních pěti minutách Jan Stehlík vyrobil dvě technické chyby a Michal Tonar neprostřelil Veverku, zdálo se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto – 29:32. Jenže v poslední tříminutovce hosté vsítili tři branky a srovnali. Na sedmimetrové hody pak vyhráli.

Ve druhé semifinálové dvojici vede Karviná nad Duklou Praha 2:0 na zápasy.

Třetí semifinálový duel mezi Talentem Plzeň a Ronalem Jičínem je na programu v neděli od 10.30 hodin v Plzni v Městské hale na Slovanech.