Západočeši předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů v sezoně a v domácím prostředí haly Slavie VŠ přehráli soupeře z Brna vysoko 30:18.

Rozjezd měli sice plzeňští borci trošku vlažnější, po sérii tří gólů v síti brankáře Motlíka prohrávali v 11. minutě 4:5, ale druhá polovina úvodního dějství už patřila jim a do kabin si domácí odnášeli solidní náskok 15:10.

Ani po pauze Talent z nastoleného tempa nepolevil. Čtyřmi trefami v řadě vyhnal z branky hostí stejně jako v první půli Bavlnku, ale ani Šoltés si proti střelcům Plzně nevedl o moc lépe. Domácí ve 44. minutě vedli už 23:12 a dalo se předpokládat, že body zůstanou na západě Čech.

Nakonec se do hry dostala celá lavička Plzně včetně navrátilců do sestavy Horkého a brankáře Misaře a také oni si mohli po vítězství 30:18 zaslouženě vychutnávat aplaus zaplněné haly na Borech, kde se sešly tři stovky diváků.

„Jsme rádi, že proti tak silnému soupeři, jako je Brno, jsme dokázali předvést tak kvalitní výkon. Věděli jsme o soupeřově úspěšné sérii, a také proto jsme do utkání nastoupili s respektem," přiznává asistent trenéra plzeňského týmu Jiří Hynek.

Jeho svěřenci opět těžili z perfektní obrany. V prvním poločase dostali deset branek, ve druhém dokonce pouze osm.

„To byl základ úspěchu. Určitě by se tam našlo pár chyb, ale rozhodně se naše výkony stabilizovaly a především o to nám šlo," těší Hynka.

Talent vyhrál v extralize už posedmé v řadě. „Jsme teď v laufu, ale extraliga je letos ohromně vyrovnaná a nesmíme polevit ani na chvíli," uvědomuje si Jiří Hynek.

Talent M.A.T. Plzeň – KP Brno 30:18 (15:10)

Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 2/2:3/3. Vyloučení: 5:3. Diváci: 280.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Petrovský 4, Fořt, Linhart 4, M. Škvařil 6/2, J. Blecha 2, Vinkelhöfer 4, M. Tonar 3, Pohlmann 1, Loskot, J. Škvařil 2, Horký, Šindelář 4. Trenér: Martin Šetlík.

Sestava a branky Brna: Bavlnka, Štolcar – Pernička 3, Hubáček 3, J. Musil, Zima 3, Hajčman 3/3, Noga, Dostalík 4, Koubek, Kubis, Hanták 2, Weintritt. Trenér: Jan Hegar.