Západočeši v nich měli navrch, a tak v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedou 2:0, a pokud v sobotu dopoledne v Plzni zvítězí, postoupí do finále.

Po šedesáti minutách bylo skóre 28:28 a nerozhodlo ani pět sérií sedmimetrových hodů. V té šesté plzeňský gólman Karel Šmíd vyrazil střelu Svitáka a Jan Stehlík prostřelil Petržalu.

Plzeň měla špatný vstup do zápasu, protože ve 3. minutě prohrávala 0:3, na což trenér Petr Štochl zareagoval oddechovým časem. Dukla ještě jednou vedla o tři branky (6:3), ale ve 20. minutě hosté nejprve srovnali a vzápětí se ujali vedení 11:10. První poločas Talent prohrál 14:15. „Klukům jsme říkali, že zápas bude o hlavě, disciplíně a morální síle, ale toho jsme se na začátku nedrželi. Ten úvod byl hrůzostrašný. Při time-outu ve třetí minutě jsem hráčům řekl, že Dukla není sparingpartner, který by nám chtěl dávat body,“ uvedl kouč Plzně Petr Štochl.

Volba předsedy PKFS.
Fotbalovým předsedou v Plzeňském kraji byl zvolen Drobný

Začátek druhé třicetiminutovky také patřil domácím a Plzeň prohrávala 14:17 a 15:18. Až do 47. minuty (22:22) dotahovala jedno až dvougólovou ztrátu. Poté se vedení přelévalo na jednu či druhou stranu. Sedmdesát vteřin před koncem Milan Škvařil srovnal na 28:28, Šmíd vychytal Klímu, ale Talent pohrdl možností rozhodnout posledním útokem.

Zatímco v průběhu zápasu Dukla proměnila všech pět sedmiček, Talent dal ze sedmi jen čtyři.

Jenže v náhlé smrti se karta obrátila. Plzeň byla v šesti pokusech čtyřikrát úspěšná, Duklu dvakrát vychytal Šmíd a jednou trefila tyčku. V rozhodující šesté sérii Svitákovu střelu pokryl Šmíd a Stehlík proměnil i svůj druhý sedmimetrový hod v rozstřelu.

„I když začátek zápasu i úvod druhé půle nebyl optimální, tak musím před mužstvem smeknout, že se zvedl a vrátil do zápasu. V rozstřelu jsem klukům věřil, protože jsem přesvědčen, že máme dobré střelce. Je pravda, že jsme v první půli nedali tři sedmičky ze čtyř, ale zůstával jsem v klidu, protože máme zkušenější tým než Dukla, a spoustu hráčů, kteří umí proměnit sedmičky. Což se v rozstřelu potvrdilo, přestože jsme dvakrát neproměnili. Ale měli jsme o kousek lepšího gólmana, i když Petržala byl také výborný,“ zhodnotil trenér Petr Štochl.