Na mistrovství Evropy v orientačních závodech na lyžích v rakouském Obertilliachu si patnáctiletý závodník vybojoval bronz ve sprintu a navázal tak na medailové zisky svých oddílových kolegů a dnes již bývalých reprezentantů Ondřeje Vodrážky a Jiřího Bouchala.
Vedle Haška startoval na evropském šampionátu ještě další plzeňský závodník Ondřej Hasman.

Mistrovství zahajoval sprint na trase 2,6 kilometru s devíti kontrolami a hned úvodní podnik přinesl řadu dramatických momentů.

V noci před závodem zasypal známé biatlonové středisko v Obertilliachu příval nového sněhu a pro organizátory bylo obtížné upravit před startem všechny stopy. Závod se nejede jako při klasických lyžařských podnicích na jediném okruhu, ale v síti stop o celkové délce možná přes 20 kilometrů.

Sprint byl sice nakonec odstartován, Hašek závod dokončil na osmém místě, ale nemusel litovat. Jury totiž usoudila, že podmínky nebyly regulérní a výsledky anulovala.

„Po závodě pochopitelně zavládla nervózní atmosféra. Ne všem anulování výsledků vyhovovalo. Já věděl, že formu mám, a říkal si, že začít Evropu osmým místem není špatné. Nakonec se tedy jelo znovu a mně téměř vše vyšlo," vyprávěl Hašek, jak v konkurenci 40 soupeřů skončil třetí. Přitom jen kousek ho dělil od Rusa na druhé příčce. Ondřej Hasman obsadil 26. místo.

Hned další den se závodilo na zkrácené trati – 5,9 km s 22 kontrolami a Hašek znovu potvrdil skvělou formu. Dlouho se držel na průběžné druhém místě a sahal po medaili. „Bohužel v závěru závodu jsem projel kolem kontroly příliš rychle, ta nepípla, já se musel vracet a propadl jsem se až na deváté místo," litoval student Sportovního gymnázia v Plzni. Nakonec jako nejlepší z českých dorostenců obsadil osmé místo. Hasman skončil dvacátý.

Také v souboji na dlouhé trati (10,8 km, 17 kontrol) Jan Hašek bojoval, ale dvě chyby při volbách postupů ho odsunuly na 11. příčku. „Navíc mi už trochu docházely síly," přiznal mladý reprezentant.

Ondřej Hasman na kopcovité trati doběhl sedmnáctý.

Ve štafetách pak oba kluci spolu s parťákem Ondřejem Hlaváčem z Tesly Brno splnili předpoklady a skončili čtvrtí, když nestačili na favorizované Rusko, Finsko a Švýcarsko v čele s trojnásobným mistrem Evropy Nicolou Müllerem.

Bronzový Jan Hašek se tak spolu s Petrou Hančovou, druhou na dlouhé trati, stali nejúspěšnějšími českými reprezentanty.