Pět vteřin před koncem zápasu zachránil Talent Plzeň remízu na hřišti Dukly Praha. Ve šlágru 2. kola házenkářské Strabag Rail extraligy vyrovnával Jakub Šindelář na konečných 24:24.

Utkání nesmiřitelných rivalů nabízejí vyrovnaný průběh. V jarním play-off vyhrála Plzeň nad Duklou třikrát o jednu branku! Nerozhodným výsledkem skončil i podzimní duel minulé sezony v Plzni.

Talent těsně vyhrál první poločas 11:10. Takřka vyrovnaný stav trval i po změně stran. V poslední desetiminutovce Plzeň vedla 21:19, ale Dukle se lépe vydařil závěr zápasu a otočila skóre na 24:23. Necelé dvě minuty před závěrem duelu Michal Tonar neprostřelil Petržalu. Do konce zbývalo dvaatřicet vteřin, když Patzel z Dukly dal gól na 24:23 pro domácí. Talent to zkoušel v sedmi, 14 sekund před závěrečnou sirénou dostal Reichl červenou kartu za třetí dvouminutový trest. Utkání skončilo zaslouženou remízou 24:24, když Stehlík našel na pivotu Šindeláře, který pět vteřin před koncem střetnutí vyrovnal.

Dařilo se oběma brankářům, v prvním poločase Filipu Herajtovi, ve druhé půli pak na opačné straně často zachraňoval Pražany Tomáš Petržala.

Házenkářskou extraligu vedou Lovosice, Talent Plzeň má o bod méně než Severočeši a je třetí.

V neděli hraje Plzeň ve Frýdku-Místku.

Dukla Praha 24

Talent Plzeň 24

Poločas: 10:11. Vyloučení: 6:3. ŽK: 1:2. ČK: 1:0. Sedmimetrové hody: 2/2:3/3.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd – Douda 1, Chmelík 1, Ivančev 1, Nejdl 1, Stehlík 5/3, Šafránek 3, Šindelář 3, Šíra 1, M. Tonar 6, Vinkelhöfer 2, Wildt.