Plzeň tak byla svědkem korunovace nového krále levých zatáček po více než třiceti letech.

Mistrem České republiky na ploché dráze se v Plzni stal pardubický závodník Aleš Dryml, který ve zmíněné dodatkové jízdě porazil svého mladého oddílového kolegu Václava Milíka.

Mistrovství republiky jednotlivců bylo i v letošní sezoně, stejně jako v posledních letech, dvoukolové.

Po prvním závodě před měsícem v Divišově vedl se čtrnácti body pardubický Aleš Dryml, o dva méně získal jeho klubový kolega a obhájce loňského prvenství Václav Milík, o další bod zpět byli Josef Franc a Tomáš Suchánek.

Mezi těmito jezdci bylo nutno hledat největší favority pro plzeňský závod.

Oba vedoucí jezdci se potkali hned při svém prvním vystoupení ve druhé jízdě a mladý Milík, věkem ještě junior, výhrou umazal první bod ztráty.

Ve třetí sérii ale nečekaně ztratil prohrou s Málkem také on a zdálo se, že o titulu je rozhodnuto.

Jenže Aleš Dryml se ve svých posledních jízdách na plzeňském plochodrážním stadionu musel podívat na záda probudivšího se Josefa France i výtečně jezdícího mladého Eduarda Krčmáře.

Václav Milík už neztrácel, naopak tvrdým atakem Matěje Kůse v poslední rozjížďce si vynutil nejen vítězství v plzeňském závodě, ale hlavně dodatkovou jízdu o zlato.

Plzeňský závod tak měl zaděláno na pořádné drama.

Jenže v dodatkové jízdě ale na vnějšku stojící zkušený Dryml excelentně odstartoval a nedal mladšímu kolegovi pražádnou šanci.

„V dodatkové jízdě jsem se soustředil na start, věděl jsem, že pokud dobře odstartuji, už mě soupeř nepředjede," uvedl v cíli rozhodující jízdy nový šampion.

„Je to můj teprve druhý titul mistra republiky a jsem za něj moc rád. Už kvůli tomu, že jsem nebyl zdravotně zcela fit. Po nedělní závodě v Polsku mám natažené vazy v kotníku," dodal Aleš Dryml.

Třetí příčku obsadil pražský Josef Franc, kterého z boje o nejcennější kov vyřadil slabší úvod závodu.

Plzeňský Jan Holub doplatil na nevydařený první závod v Divišově, odkud si přivezl pouhé dva body. Na domácí dráze se mu vedlo o poznání lépe, ani to už nestačilo na umístění v první desítce.

Mladý Daniel Hádek nastoupil jako náhradník za nemocného Hynka Štichauera a v těžké konkurenci vyjel dva body.

Nejstarší a nejprestižnější domácí plochodrážní šampionát tak v Plzni uzavřel už svoje 62. dějství.

Pořadí mistrovství ČR 2013: 1. Aleš Dryml (Pardubice) 26 bodů, 2. Václav Milík (Pardubice) 26, 3. Josef Franc (Praha) 22, 4. Eduard Krčmář (Slaný) 21, 5. Tomáš Suchánek (Pardubice) 21, Matěj Kůs (Praha) 19, … 12. Jan Holub 9, 18. Daniel Hádek (oba PK Plzeň) 2.

Zdeněk Flajžhanz