Závodníci pořádající TJ ZČE Cyklistika Plzeň se ozdobili celkem dvanácti medailemi, z toho třemi zlatými.

Na úspěšné bilanci se podílelo osm cyklistů. David Rajs, Petra Matějková a družstvo sprinterů – kadetů dosáhlo na mistrovské tituly.

Nejlepším Plzeňanem byl David Rajs. Juniorský závodník získal titul ve scratchi před Františkem Sisrem z Dukly Praha a Ondřejem Rybínem z Whirpool Author.

Rajs si navíc připsal stříbrná pořadí ve sprintu juniorů, kde jej porazil jen prostějovsý Wagner, a z keirinu. V této disciplíně oslavil titul Ondřej Rybín. Rajs pak dopomohl ke třetímu pořadí družstvu stíhačů. Společně s Rugovacem, Rabovským a Rubášem nestačili Plzeňané na vítěznou sestavu Dukly Praha a druhé společné kvarteto Prostějova a Dukly Brno.

Zlatou medailí se může pochlubit i Petra Matějková za prvenství v závodě na 500 metrů. Matějková za sebou nechala na druhé pozici Brňanku Šuráňovou a Anežku Drahotovu z Cyklopragu Praha.

Matějková ještě skončila druhá ve sprinterské soutěži, mistryní republiky se stala Bartošová z Uničova.

Třetí titul pro plzeňskou cyklistiku zajistili kadeti ve sprintu družstev. Spolu s Radimem Vogeltanzem a Jaroslavem Snášelem tvořil vítězné trio Jakub Vývoda ze Sigmy Hranice.

Vogeltanz a Snášel si dojeli ještě pro jednu kolektivní medaili. Ve stíhacím závodě kadetů obsadili třetí příčku, spolu s nimi se o tento výsledek zasloužili Šimon Adámek (Kovo Praha) a Jakub Bohuslávek (Bikrosclub Praha).

Snášel i Vogeltanz pak každý vybojoval i po jedné individuální medaili. Snášel obsadil druhou příčku v keirinu kadetů za Vývodou, Vogeltanz obsadil třetí pozici v závodě na 500 m. I v této disciplíně ´bral´ zlato Vývoda.

Posledním plzeňským medailistou se stal Lukáš Holub. Ten skončil druhý ve sprintu žáků za Dobšíčkem ze Stadionu Louny.

Suverénně nejúspěšnějším závodníkem šampionátu se stal už zmiňovaný Jakub Vývoda. Kadet Sigmy Hranice si z Plzně odvezl celkem šest titulů: vyhrál čtyři individuální soutěže (sprint, 500 m, scratch, keirin), společně s Plzeňany ovládl sprint družstev a s trojící Dukly Praha i stíhačku družstev. K tomu byl třetí v závodě na 2 km.