„Musím se na góly podívat na videu, protože jsem tak vyfluslej, že si nepamatuju, co se dělo posledních patnáct minut. Je jedno, jestli vstřelím dvacet gólů a někdo jiný jeden nebo obráceně. Důležité je vítězství a postup,“ říkal Jakub Douda.

Nepřistoupili jste k začátku zápasu lehkovážně kvůli vědomí pětigólové výhry na Islandu?

To si nemyslím. Haukar nás první zápas spíš podcenil. Mysleli si, že jsou mistři světa, že se asi porazíme sami a že nás smáznou o deset gólů a v Plzni už to bude jen exhibice. Věděli jsme, že podruhé už nezahrají špatně. Nachystali se na nás a hráli něco nového. Na Islandu hráli strašně, ale nám se tam zápas povedl.

Byli jste na ně připravení?

Ano. Ale než jsme přišli na jejich způsob kombinací, tak to chvíli trvalo.

Na začátku druhé půle jste neproměnil trhák. Mrzelo vás to, když pak soupeř navyšoval vedení?

Myslel jsem, že Ondra Šafránek mi hodí balon hned. Začal ale driblovat, tak jsem myslel, že půjde sám a nedíval jsem se na něj. Pak mi balon přistál v ruce, z čehož jsem byl trochu v šoku. Míč jsem pak hodil na branku jako jelito. Bylo tam toho ale víc. Začalo to mnou, pak jsme zase neproměnili trhák, potom jsme hodili balon do autu. Vstup do druhé půle byl strašný.

Jak jste se cítil, když jste prohrávali o pět gólů?

Bylo to o pět, ale i se zápasem na Islandu to byla remíza. Nepanikařili jsme, což bylo nejdůležitější, protože jsme měli spoustu času vrátit se do zápasu.

Studoval jste už soupeře pro druhé kolo – Ashdod?

Víme, že letíme do Izraele. To je asi všechno. Na video jsem se na ně ještě nedíval. Se Zubřím jsme hráli s Maccabi, ale to už je sedm let. Vzhledem k tomu, že Ashdod je ve druhém kole nasazený, tak nebude lehkým soupeřem.