Obhájce titulu pojede jako čerstvý otec, v úterý v noci přivedla jeho žena Pavlína na svět dcerku Nelu. Cink tak bude mít dvojnásobnou motivaci uspět doma ve Stupně.

„Jsme rodina a naše úžasná holčička se rozhodla přijít na svět trochu dřív, hned jak jsem se vrátil do Čech, a dřív než zase odjedu, abych u toho mohl být!“ napsal Ondřej Cink na svůj instagram.

Jen o den dříve se vrátil ze Světového poháru v Andoře, kde skončil na 38. místě.

Ale nejen on touží po zisku duhového trikotu mistra České republiky, šlapat na paty mu jistě budou chtít další reprezentanti Jan Škarnitzl, Lukáš Kobes, Jan Vastl nebo matador Jaroslav Kulhavý, jenž je se sedmi českými tituly rekordmanem. Cink zaútočí na svůj šestý titul, který by byl čtvrtý v řadě.

Hokejista Pavel Francouz, plzeňský rodák a současný hráč týmu Colorado Avalanche přivezl v pátek 22. července do Plzně ukázat pohár pro vítěze NHL, jednu z nejslavnějších sportovních trofejí světa, hokejový Stanley Cup.
Hokejista Francouz přivezl Stanley Cup do Plzně v džípu americké armády

V kategorii žen se očekává souboj mezi Janou Czeczinkarovou a Jitkou Čábelickou.

Sedmnáctiletá plzeňská rodačka Simona Spěšná bude největší favoritkou v kategorii juniorek. „Akce v Česku mi letos zatím moc nevycházely, takže domácí mistrovství vůbec nechci podcenit. Bude to těžký závod, zřejmě ve velkém vedru. Uvidíme, jak to dopadne,“ prohlásila Simona Spěšná, která závodí za švýcarskou stáj jb Brunex Superior.

„V týmu máme mistra Rakouska i Izraele. Já bych tedy ráda přidala ten český,“ doplnila Spěšná. Za největší rivalky označila Elišku Hanákovou a Nelu Viktorovou.

Program domácího šampionátu rozjedou páteční štafety, sobota bude patřit elitním kategoriím a v neděli se pak o tituly utkají žáci a další dětské kategorie. Štafety jsou oproti mezinárodním šampionátům jen čtyřčlenné (muž, žena, junior, juniorka).

FANDILI VE FINSKU. Skupina příznivců Viktorie Plzeň vážila i dlouhou cestu do Helsinek.
Letadlem i trajektem. Fanoušci Viktorie vážili dalekou cestu do Helsinek

Mistrovství republiky se jede zároveň i jako pátý podnik šestidílného seriálu Českého poháru. Závodní okruhy jsou v lese mezi obcemi Stupno a Břasy.

Program

Horská kola Stupno

Sobota

9.30 kadeti, Masters, Experti

12.30 Vašek Kolář Bike show

13.30 ženy Elite, U23, juniorky, kadetky

15.30 muži Elite

18.00 Beer Ride – pivní jízda 18.05 autogramiáda O. Cinka

19.00 disco party MČR

Neděle

8.30–14.00 žákovské kategorie