Velice dramaticky se vyvíjí finálová série play off 1. české národní hokejbalové ligy (1. ČNHbL) mezi lídrem tabulky základní části Kert Park Praha a druhým celkem Snack Dobřany.

Po dvou úvodních zápasech přijeli Pražané do Dobřan s náskokem dvou výher a s jasným cílem sérii tady ukončit.

Doma se však Dobřanští vypjali k velkému výkonu a dokázali po velkém, dramatickém boji oba odvetné zápasy vyhrát. V sobotu zvítězili 3:2 v prodloužení, v neděli 4:3 a srovnali s Pražany krok na 2:2.

O postupujícím do baráže o postup do extraligy tak musí rozhodnout až pátý zápas, který se bude hrát v sobotu od 17.30 v Praze.

„Je to super, že se nám podařilo srovnat finálovou sérii na 2:2. I když se musím přiznat, ani jsem moc nevěřil, že by se to mohlo podařit. V pátém zápase jsou šance půl na půl,“ řekl vedoucí dobřanského týmu Josef Hájek.

„Nám se ještě nikdy nepodařilo tuto soutěž vyhrát. Pro kluky by to byla velká odměna za jejich šestileté snažení. Hlavním cílem je vítězství v první lize, baráž o extraligu už by byla jen takovou třešinkou na dortu,“ dodal ještě Hájek.

Už v sobotu se však v Dobřanech slavilo. Starší dorostenci Snacku se totiž po vítězství 4:3 na hřišti Kertu stali mistry republiky.