Na start se postavilo 196 běžců, které v hlavních závodech prověřily tradičně kopce nad řekou Úhlavou.

Ačkoliv prudká stoupání závodní pole většinou rozřadí, souboj mužů na 3900 metrů byl dramatický až do konce. Ve finiši nakonec zvítězil Šroubek (13:33 min., AK Škoda Plzeň) o dvě sekundy před orientačním běžcem Matějem Kamenickým (Pardubice). O další tři sekundy později doběhl nejrychlejší dorostenec, teprve patnáctiletý Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň). „Běželi hodně dobře, na hranici traťového rekordu,“ ocenil ředitel závodu a třetí mezi čtyřicátníky Ondřej Vodrážka (15:12) z pořádajícího KOS Plzeň.

Nejrychlejším třicátníkem byl Jiří Bouchal (13:59, KOS Plzeň). V dalších kategoriích zvítězili Petr Minařík (14:25), Jiří Procházka (16:52) a Václav Šmucler (21:26).

Teodora Chvalová, dříve Svejkovská (Forrest Gump team) vyhrála závod na 2500 metrů za 9:26 min. před Karolínou Šikovou (9:36) a Martinou Tyrnerovou (10:15). Třetí absolutně doběhla reprezentantka v rychlostní kanoistice Anna Kožíšková (9:46), vítězka kategorie 30 – 39 let. V těch dalších zvítězily Zuzana Kadlecová (11:40) a Jana Naxerová (11:58).