Play-off 1. ligy mužů odstartovalo. V rámci čtvrtfinálových bojů změřili síly házenkáři Tymákova a Přeštic, v druhém souboji se utkalo Brno s Krčínem.

Tým z moravské metropole nakonec na půdě Sokola Krčín urval vítězství 19:18, díky čemuž se radoval z postupu do semifinále, kde narazí na Újezd.

Mnohem zajímavější pro fanoušky z Plzeňska však bylo derby mezi Tymákovem a Přešticemi. Utkání se hrálo na hřišti druhého jmenovaného týmu, který nakonec výhodu domácího prostředí využil a zvítězil.

„Změnili jsme svůj herní styl, a Tymákov tím zaskočili. Hned od začátku jsme proměňovali šance a soupeřova brankáře Majera rychle vystřídali," pochvaloval si kouč vítězného mužstva Petr Moravec. „Naši kluci zahráli obětavě a týmově, všichni bojovali. Měli jsme hodně pestrou hru, výbornou střelbu a rychlý pohyb," nešetřil chválou.

Tymákov tedy loňský titul neobhájí. „Na začátku utkání se nám v útoku dařilo, ale od nějaké dvacáté minuty to bylo horší. Přeštice dotáhly náš náskok a posléze si vybudovaly vlastní. Po první půli vedly o tři branky," popisuje chytající trenér Sokolu Václav Majer. „Ve druhém poločase se nám stále nedařilo hru zlepšit, dokázali jsme pouze snížit na rozdíl jediné branky," dodal kouč.

Jeho tým tedy končí již ve čtvrtfinále, což je pro Tymákov neúspěch. „Po loňském titulu určitě. Nyní nezbývá než popřát Přešticím, ať se jim daří a postoupí co nejdále," řekl Václav Majer.

Přeštice tedy nyní v semifinále narazí na Nýřany, které v základní části skončily druhé. „Bude to vyrovnané utkání," očekává Petr Moravec. „Pokud budeme hrát obvyklou hru, tak to nemusí slavit úspěch. Musíme je něčím překvapit a vytáhnout jisté prvky, které nebudou čekat. Pokud budeme hrát týmově a eliminujeme jejich střelce, pak můžeme pomýšlet na úspěch," ví kouč Přeštic.