Turnaje se účastnilo celkem pět mužstev, z toho tři prvoligová a dvě druholigová. Ani jeden z týmů nakonec nezískal maximální počet bodů, což svědčí o vyrovnanosti zápasů. Postup vybojovaly týmy Přeštic a Tymákova.

Oba celky přitom měly problémy se skládáním mužstva. „Odjeli jsme bez tří hráčů základní sestavy, takže jsme to doplnili z béčka a dorostu. Alespoň tak získali zkušenosti," řekl Václav Majer, trenér Tymákova. „Nehráli jsme v ideální sestavě, měli jsme několik zraněných hráčů," prozradil lodivod Přeštických Petr Moravec.

Sokol Tymákov nakonec obsadil, kvůli horšímu vzájemnému utkání, druhé místo. V prvním zápase na turnaji se utkal se Zálužím, které zdolal 16:11. „Důležitá byla hlavně druhá půle, kdy se nám rozstřílel útok. Díky tomu jsme vyhráli relativně jednoznačně," hodnotil Václav Majer.

TJ Přeštice do turnaje vstoupily porážkou s béčkem Nýřan. „Na tento tým si nikdy nevěříme, vždy se jedná spíše o takovou psychickou prohru. Je to náš dlouholetý soupeř, před kterým máme stále až moc velký respekt," lituje Petr Moravec.

V dalším zápase už došlo na vzájemné měření sil pozdějších postupujících. Přešticím zápas vyšel díky kvalitní obraně daleko lépe, svého soka porazily 17:9. „Soupeř hrál navíc velice dobře v útoku. Třeba takový Kamil Šelep odehrál skvělý zápas, dal nám snad sedm branek. Jejich obrana hrála razantně, měla dobrý pohyb a nedávala nám prostor na vstřelení gólů," vyřkl chválu soupeři Majer. „Obraně vděčíme za to, co jsme na turnaji celkově dokázali," nemohl si Moravec vynachválit defenzivní sílu svéhomužstva.

Gólově nejbohatší čtvrtfinálový zápas byl ten poslední. Proti sobě nastoupily týmy Tymákova a Nezvěstic, tedy prvoligové celky. Družina trenéra Václava Majera si nakonec odnesla dva body za vítězství 24:19. „Zápas byl od začátku velice vyrovnaný, padalo hodně branek," hodnotí kouč. „Až ke konci 20. minuty druhého poločasu jsme odskočili a nakonec vyhráli," řekl a následně dodal, že by rád vyzdvihl výkon Lukáše Zimmermanna, který do branky Nezvěstic nastřílel 13 gólů.

Do semifinále, které se na konci února rovněž odehraje v hale Západočeské univerzity na Borských polích, navzdory nedobrým vyhlídkám před turnajem z prvního místa postoupily Přeštice. „Je to opravdu veliký úspěch na to, v jaké sestavě jsme tam jeli," netajil Moravec svou radost.

„Na hráčích byla vidět neskutečná vůle po vítězství. Znovu bych chtěl pochválit hlavně naši obranu, která celý tým držela nad vodou. Když se nedařilo v útoku, tak soupeři nedovolila dát velké množství gólů," vychválil trenér Přeštic zadní řady.

I přes velký počet absentujících hráčů ale Moravec tajně doufal v postup. „Ve skrytu duše jsem si říkal, že bychom i v této sestavě mohli projít do semifinále. Na druhou stranu bych nebyl zklamaný, kdybychom nepostoupili," prozradil. „Nakonec mohu říci, že jsem potěšen tím, co chlapi předvedli. S prvoligovými i druholigovými celky jsme vybojovali dobré výsledky. Jak jsem již říkal, obrana hrála prim. V útoku byla chvílemi vidět nesehranost a únava," zakončil hodnocení čtvrtfinálových soubojů.

Spokojený byl i kouč druhého postupujícího mužstva, Václav Majer z Tymákova. „Byla na nás znát dlouhá zimní pauza, začali jsme trénovat na začátku ledna. Postupně se to ale lepšilo, což hodnotím velice kladně. Místy samozřejmě ale bylo poznat, že se musíme nadále zlepšovat a trénovat důsledněji," tvrdí.

V podstatě pro všechna zúčastněná družstva se jednalo o první ostrou zkoušku v roce 2016. „Ověřila si, jak na tom herně, fyzicky a psychicky jednotlivé kolektivy na počátku halové sezony jsou. Zápasy byly vyrovnané a vyšší brankové rozdíly se v některých z nich projevovaly až v samotných závěrech. Bojovalo se velmi úporně. Je třeba uznat, že oba celky postoupily zaslouženě," zhodnotil ředitel turnaje Karel Tušek.

Michal Belšán