V říjnu teprve dvacetiletý Radek Šlouf se v Minsku představil na dvou tratích. Nejprve na na deblkajaku společně s Davídkem dojeli na kilometrové trati čtvrtí. „Od medailistů jsme měli trochu odstup, ale byly to posádky, které jezdí finále i na mistrovství světa," uvedl český reprezentant.

Druhý start absolvoval na pětistovce ve čtyřkajaku. Tam zasedl opět s Davídkem a mistry světa v této kategorii a olympijskými medailisty Josefem Dostálem a Danielem Havlem. „Společně jsme vůbec netrénovali, Havel s Dostálem přijeli do Minsku přímo z MS v Moskvě. Do lodě jsme si spolu sedli až v den závodu. Přesto jsme téměř po celou trať vedli, ale v závěru jsme se trochu rozhodili a nakonec prohráli o pouhých sedm setin sekundy. I tak je pro mě zisk stříbrné medaili z akademického MS velkým úspěchem," říkal Šlouf. „Je to můj první cenný kov z tak významné soutěže. Navíc závodit v jedné lodi s mistry světa bylo úžasné," pochvaloval si plzeňský odchovanec.

Druhým z bývalých závodníků Prazdroje byl už mnohem ostřílenější kanoista Martin Egermaier. Ten letos reprezentoval nejprve na šampionátu v Moskvě a poté i v Minsku. V Moskvě startoval na singlkanoi na sprintérské trati 200 metrů. „Probojoval jsem se do finále B a tam obsadil sedmé místo, což je zatím můj nejlepší výsledek," uvedl Egermaier.

Hned poté se přesunul do Běloruska, kde absolvoval tři závody vždy na deblkanoi s Luňáčkem. Nejvíce se jim dařilo na dvoustovce, kde vybojovali bronz. Na 500 metrech i na kilometru skončili vždy pátí. „Nejkratší trať je naší doménou, docela jsme si věřili, i když čtvrtá loď za námi byla hodně blízko. Na delších tratích už nám v závěru docházely síly. Navíc na pětistovce foukal silný nepříjemný vítr a měli jsme i problémy se řízením lodě. Ale na to se nechci vymlouvat, podmínky byly pro všechny stejné," přiznal Martin Egermaier. „Bylo zde sice méně početné startovní pole, ale kvalita nejlepších posádek byla srovnatelná s klasickým mistrovstvím světa," dodal.

Radek Šlouf a Martin Egermaier svými výkony potvrdili, že v Plzni stále vyrůstají výborní rychlostní kanoisté.