Škodovku totiž bude na šampionátu ve Švédsku zastupovat šest atletů a atletek, kteří splnili výkonnostní limity. Mistrovství v Boras začíná ve čtvrtek.

Velká očekávání vzbuzují dvojčata diskaři Jakub a Michal Forejtovi. Jakubovi patří v disku druhé místo v letošních evropských tabulkách, Michal je třetí. „Nechci si klást nějaké velké cíle, ale pokusím se obhájit druhé místo v evropské tabulce. Během přípravy jsem házel dobře, tak snad to ve Švédsku vyjde. Na mistrovství Evropy se těším, jedu tam v nové roli díky postavení v evropských tabulkách. Jen je škoda, že má ve Švédsku pršet,“ řekl před odletem na sever Evropy Jakub Forejt.

Na evropskou medaili si brousí zuby i jeho bratr a sportovní konkurent Michal. „Musím zvládnout kvalifikaci a pak ve finále když to cinkne, tak budu rád,“ uvedl Michal Forejt.

Přiznal, že se s bratrem hecují každý den na tréninku, v posilovně. „Letos jsou naše výkony hodně vyrovnané. Takhle ještě nikdy nebyly. Ale je to mezi námi v pohodě,“ dodal s úsměvem Michal.

Černým koněm v sektoru dálky bude Linda Suchá, která na loňském mistrovství Evropy dorostenek dolétla na šesté místo. Stejnou příčku pak zopakovala na olympiádě mládeže v Argentině. „Už jsem juniorka, takže letošní mistrovství Evropy bude větší akce než loňský dorostenecký šampionát. Chtěla bych ale zopakovat minimálně šesté místo. Když se mi všechno povede a půjde to tak, jak chci, je reálné být šestá,“ věří si Linda Suchá.

Na nedávném mezistátním utkání juniorek v v Maďarsku vyhrála. „Forma je snad dobrá a doufám, že ještě bude stoupat. Chtěla bych skočit 640 cm i bez velkého větru do zad. Myslím si, že na finále by mohlo stačit i 630 cm. Budu ale nervózní, protože je to velká akce,“ tvrdila.

Překážkář Filip Ličman sice předloni odletěl na mistrovství světa dorostu do Keni, ale při rozcvičce se zranil. „Takže jsem vůbec nezávodil. Teď to chci napravit. Cílem je postoupit do finále a v něm udělat co nejlepší výsledek,“ svěřil se Ličman s tím, že na mezistátním utkání v Maďarsku doběhl druhý, ale měl nejlepší letošní čas. „Doufám, že to bude ve Švédsku vyladěné,“ doplnil.

Pořádná porce závodu čeká Lindu Hettlerovou, která bude na velké akci poprvé. Poběží 100 a 200 metrů a štafetu 4x100 m. „Nejvíc si věřím na dvoustovku. Třeba se poštěstí i finále,“ sdělila Hettlerová.

Šestou do party je tyčkařka Tereza Schejbalová.