Minulý týden házenkářky DHC Plzeň vyhrály v Hodoníně 29:23. V sobotu od 18 hodin si obě družstva zápas zopakují, ale tentokrát na západě Čech v 19. kole MOL ligy.

Desáté Plzeňanky dělí od posledního Hodonína pět bodů. Výhra by jim už dávala slušné naděje na záchranu nejvyšší soutěže.

Trenér DHC Plzeň Richard Řezáč se celý týden snažil připravit své svěřenkyně na úskalí, která se mohou objevit v průběhu zápasu. „Faktorů, které mohou nastat, je strašně moc. Od koncentrace až po velký počet technických chyb. Na utkání se musíme připravit stejně jako na to v Hodoníně, možná ještě o něco lépe, protože Hodonín nemá co ztratit. Nechceme dopustit ztrátu bodů doma,“ řekl Řezáč.

Své svěřenkyně připravuje na to, že Hodonín udělá změny. „S trenérem Hodonína Tondou Střelcem jsem začínal ve Slavii Praha před dvanácti lety. Bude chtít něco změnit, aby nás zaskočil. Připravujeme se na možnosti od osobky přes vytaženou obranu. V přípravě na zápas nic nepodceňuji a snažím se to vštěpit děvčatům,“ uvedl trenér DHC Plzeň.

Jan Štefela.
Výškař Štefela vytvořil nový osobní rekord

Hodonín se tedy může zaměřit na těsnější obranu plzeňské střelkyně Andrey Vlachové, která je 6. nejlepší kanonýrkou soutěže. „Máme připravené nějaké možnosti. Buď ji do hry zapojíme, nebo nezapojíme a budeme hrát pět na pět. Bude záležet i na tom, jak se bude vyvíjet utkání,“ reagoval Řezáč na případné bránění Vlachové ze strany Hodonína.

Pozitivní zprávou je, že Plzeňanky nezlomila důležitost utkání v Hodoníně. „Holky utkání zvládly v hlavách, hrály uvolněně, bez respektu a celou dobu jsme diktovali tempo hry. Je pravda, že jsme měli ve druhé půli herní výpadek, ale ne tak velký jako v předchozích zápasech. Myslím si, že malými krůčky se posouváme k tomu, abychom na případné play-out, pokud se bude hrát, měli družstvo připravené,“ uznal.

Zasáhnout do hry už budou připravené posily na střídavý start z Kynžvartu Königová a Dvořáková.

„Chceme rozložit síly, protože zápasem s Hodonínem začínáme anglický týden, hrajeme sobota, středa, sobota. Ve středu hrajeme další těžké utkání doma proti Prešovu, s nímž bychom chtěli bodově uspět, takže musíme se sestavou trošku míchat, abychom byli na každé utkání maximálně nachystaní,“ přeje si trenér Plzně Richard Řezáč.