Západočešky totiž na jaře nezvládly play-out a spadly. Svěřenkyně trenéra Richarda Řezáče budou jedinými krajskými zástupkyněmi v první lize, protože HC Plzeň se kvůli nedostatku hráček do soutěže nepřihlásil.

Zápasy úvodního kola první ligy házenkářek jsou na programu dnes a zítra. DHC Plzeň hraje v sobotu od 16.00 hodin v Praze s Vršovicemi.

Plzeňanky už ale mají za sebou ostrý start do sezony, protože minulý týden hrály druhé kolo Českého poháru. V Kynžvartě zvítězily 22:19 a postoupily do třetího kola.

„První ostrý zápas ukázal, jak bude vypadat liga, pokud vydržíme takticky pouze třicet minut. Vítězství z Kynžvartu jsme museli v druhém poločase hodně kontrolovat. Vstup do utkání byl z naší strany dominantní, ale sami jsme svými chybami soupeřky pustili zpátky do hry. Přesto jsme si dokázali vybudovat poločasový náskok šesti branek. Do druhého poločasu jsme ale už vstoupili vlažně a stálo nás hodně sil vrátit se do zápasu. Bohužel už jsme nedokázali navázat na první poločas a závěr utkání byl poměrně nervózní. Doufám, že tento zápas nás aktivoval a do dalších střetnutí si s sebou vezmeme především nasazení a přístup z první půle. Náš cíl, tedy postup, jsme splnili, do dalších zápasů ale musíme podat vyrovnanější výkony v obou poločasech,“ řekl klubovému webu trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

Trenér Ladislav Čihák.
Divočina, hodnotil přestřelku na Spartě trenér Čihák