Nováček nejvyšší soutěže v sobotu večer v 8. kole na severu Čech prohrál 25:37. Navzdory porážce zůstávají plzeňské házenkářky na desátém místě tabulky MOL ligy.

Mostecké hráčky si brzy vytvořily čtyřbrankový náskok, Plzeň poprvé skórovala až v osmé minutě utkání. Pak se ale hostům podařilo zápas zdramatizovat, už ve třinácté minutě bylo srovnáno, a ve dvacáté minutě šla Plzeň dokonce do vedení. Domácím se ale ještě před koncem první půle podařilo strhnout vedení na svou stranu a do šaten šli Černí andělé s tříbrankovým náskokem – 16:13.

Ve druhé půli už ale domácí hráčky nepřipustily žádné drama a od prvních minut začaly navyšovat náskok, na který už DHC Plzeň nedokázal odpovědět. Utkání skončilo jednoznačným vítězstvím Mostu 37:25.

„Po slabším začátku jsme to hezky dotáhli, trochu jsme Mostu zkomplikovali situaci a domácí to neměli tak snadné, jak možná předpokládali. Myslím, že na to, že jsme první sezonu v nejvyšší soutěži, povedlo se nám nastřílet mistrovi pětadvacet branek, což není špatné. Získáváme zkušenosti, snažíme se učit a dohrávat, co se dá,“ uvedla trenérka DHC Plzeň Jana Galušková.

8. kolo, MOL Liga: Baník Most – DHC Plzeň 37:25 (16:13)

Sestava a branky DHC: Jiskrová, Šibrová – Kepková 4, Líbalová 3, Oravcová 1, Šmrhová 1, Bušauerová 1, Formanová 1, Mudrová 4, Franzová 1/1, Pejšková, L. Galušková 3, Svobodová 2, Drozdová 1, Ferencová 2, Holečková 1. Vyloučení: 4:4. ŽK: 2:1. Sedmimetrové hody: 5/4:3/1.