První poločas zápasu DHC s Pískem ovládly Jihočešky. Mezi 6. a 16. minutou domácí tým ani jednou neskóroval, naopak Písek se trefil osmkrát, čímž si vytvořil vedení 11:3. První poločas Plzeň prohrála 8:17.

Ve 46. minutě to bylo 15:24 a zdálo se být rozhodnuto. Pak ale přišel mohutný finiš Plzeňanek a po sedmi gólech korigovaly na 22:24. V poslední minutě Svobodová vyrovnávala na 25:25. Poslední minuta byla dramatická, červenou kartu třeba viděla zkušená písecká reprezentantka Kvášová, která osmnáct vteřin před koncem strhla protihráčku. Už předtím byly v úvodu závěrečné desetiminutovky vyloučeny plzeňské Poslední a Bušauerová. Šťastnější byl ale nakonec Písek, jemuž výhru a záchranu vystřelila poslední trefou v zápase Pešková.

„Je to smutný konec, vyhrálo zkušenější družstvo. Hrubě se nám nepovedl první poločas, kdy jsme technickými chybami poslali soupeře do devítibrankového vedení. To se strašně těžko otáčí, a přesto děvčata našla v sobě dost sil utkání zdramatizovat. Změnili jsme obranný systém a soupeře donutili k chybám, ze kterých jsme vytěžili maximum a utkání srovnali. Bohužel jsme dostali v poslední minutě rozhodující branku a už jsme nedokázali zareagovat. Výborně nás v druhém poločase podržela Mácalová. Děvčata zaslouží velkou pochvalu za bojovnost. Mrzí mě, že jsme neudrželi MOL ligovou příslušnost. Tento tým si zaslouží hrát tuto soutěž, protože je zde velký počet nadějných házenkářek, které potřebují tyto zápasy,“ řekl trenér DHC Plzeň Richard Řezáč.

DHC Plzeň⋌25

Sokol Písek⋌26

Poločas: 8:17. Vyloučení: 3:5. ŽK: 3:2. ČK: 2:1. Sedmimetrové hody: 4/1:4/4. Diváci: 157.

Sestava a branky DHC: Mácalová, Šibrová – Kepková 2, Oravcová 4, Šmrhová 4, Bušauerová 1, Formanová, Franzová 3, L. Galušková 7, D. Galušková 1/1, Fousková, Poslední, Svobodová 3, Drozdová, Ferencová, Nosková.

MOL liga

1.            Zora Olomouc   5             2             1             2             144 : 138              26

2.            HC Zlín                 5             2             1             2             114 : 126              22

3.            Sokol Písek         5             3             2             0             128 : 113              21

4.            DHC Plzeň           5             1             0             4             110 : 119              18