Po domácí výhře nad Prešovem, Plzeňanky vyhrály nad dalším konkurentem. Ve 3. kole v sobotu doma zdolaly Sokol Písek 31:28, což je posunulo na páté místo tabulky. DHC Plzeň odehrál již čtyři zápasy a zatím byl úspěšný v polovině z nich.

Duel DHC s Pískem byl podle předpokladů vyrovnaným soubojem. Na konci zápasu byly šťastnější domácí házenkářky. DHC Plzeň se ujal v úvodu vedení, ve druhé desetiminutovce zápasu ale Písečanky krok srovnaly a přetahovaná o minimální vedení vydržela až do přestávky.

I ve druhé půli se oba týmy střídaly v držení minimálního náskoku, střelecky se přetahovaly na obou stranách domácí Věra Oravcová se zkušenými reprezentantkami Alenou Šetelíkovou a Martou Eresken. Šťastnější nakonec byla plzeňská juniorská reprezentanka. Její tým se mezi 50. a 55. minutou utrhl do čtyřbrankového vedení 28:24 a odstup si už Západočešky pohlídaly.

DHC Plzeň - Písek 31:28

Poločas: 13:13. Vyloučení: 3:1. ŽK: 3:2. Sedmimetrové hody: 8/5:3/2. Diváci: 195.

Sestava a branky DHC Plzeň: Mácalová, Šibrová - Kepková 1, Oravcová 10/2, Šmrhová 2, Nováková, Formanová 2, Mudrová 5/2, Franzová 4/1, Pejšková, L. Galušková 1, D. Galušková, Poslední, Svobodová 4, Ferencová 1, Holečková 1.