56 školáků, od 2. do 8. třídy, vybraných podle výsledků v tělesné výchově je rozděleno do čtyř skupin. Zdolávají opičí dráhy ve třech pokusech na čas. „O kolik vteřin si myslíte, že jste se zlepšili,“ ptá se Navrátil po druhém pokusu. „O patnáct vteřin. To je super,“ chválí děti skokan do vody.

„Super den a hodně si ho užívám. Nejvíce mě bavilo zdolávat překážky se zavázanýma očima. Míč jsem sice nohou minula, ale jinak to bylo dobré. Nejtěžší asi byla chůze ve dvojici se zavázanýma nohama,“ řekla Eliška Jágerová z 8. třídy

Adamovi Chmelířovi ze stejného ročníku se nejvíce líbilo podlézání překážky nebo kotouly. „Nejtěžší byla cvičení se zavázanýma očima,“ dodal Adam.

Přiznal, že před začátkem soutěží ho přepadla nervozita. „Teď už si to ale užívám. Michal je příjemný a sympatický, povzbuzoval nás,“ potěšilo Adama Chmelíře.

Základní škola v Blatnici se hlásí do Olympijského víceboje už sedm let. Letos byla vybrána podruhé. „Měli jsme z toho obrovskou radost. Děti byly nadšené,“ popsala učitelka blatnické školy Gabriela Kostová.

Skvělý pocit ze čtvrtečního dopoledne v Blatnici měl i Michal Navrátil. „Před dvěma dny jsem byl ve škole na severu Čech a víceboj s dětmi si užívám víc a víc. Zjišťuji, že čím více se děti vzájemně podporují, tím lepší výkony podávají, a to se mi hrozně líbí. Vidím jejich zlepšené výkony zblízka. Doufám, že v tom budou pokračovat a že si z dnešního dne něco vezmou,“ konstatoval Navrátil.

Před cvičením odpovídal na dotazy dětí a na konci byla autogramiáda.