Do té HC Bolevec vstoupí dvěma zápasy na domácí půdě. Zmiňované derby se hraje na hřišti 4. ZŠ v Bolevci zítra v 11.00 hod.. v neděli se ve stejný čas střetne s Hradcem Králové. Oba soupeři patří k české špičce.

V kádru Bolevce došlo po podzimu k několika změnám. V jarní části se představí i dvě nové posily. Z Pragy na hostování přichází David Kavan a z Kadaně Petr Bodnár. „Oba jsou to zkušení hráči, kteří nám mohou pomoci. Kavan u nás hostoval již před dvěma lety a jeho důraz nám v podzimních zápasech chyběl. Bodnár je pak velmi zkušený hráč, který toho odehrál hodně v zahraničních soutěžích i v reprezentaci, a doufáme, že se na hřišti projeví jeho zkušenost a technika při rozehrávce. Věříme, že jsme silnější než na podzim a pro soupeře nebudeme snadným protivníkem,“ uvedl ke změnám trenér Miloslav Krýsl.

Bolevec je po podzimu na posledním osmém místě se ziskem pouhých dvou bodů za dvě remízy. Na předposlední Mnichovice pak ztrácí rovněž osm bodů. „Situace je vážná, ale zápasů nás čeká ještě hodně a bodů ve hře je stále dostatek. Nesmíme již prohrávat zápasy především s družstvy z druhé poloviny tabulky, abychom si je nenechali utéct na ještě větší bodový rozdíl,“ dodal jeden z klíčových hráčů Bolevce Václav Korbel.

Tým TJ Plzeň–Litice přezimoval druhý za mistrovskou Slavií Praha. „Ta vede celkem suverénně, naším prvotním úkolem je dostat se do čtyřčlenného play off. Ale za námi je to v tabulce hodně našlapané,“ ví trenér Litic Michal Soukup.

Ten se svým týmem zahájil přípravu již začátkem února, ta však byla vzhledem k nepříznivému počasí zaměřena především na fyzickou kondici. „Až v posledních třech týdnech se věnujeme herní stránce. V kádru zatím k žádným změnám nedošlo, budeme však zkoušet naše vlastní mladé hráče,“ dodal trenér Soukup.