V utkání 18. kola druhé ligy mužů měli dokonce proti Slavii VŠ Plzeň výhodu domácího prostředí, protože vzhledem k probíhajícímu extraligovému duelu na Borech mezi Talentem a Frýdkem-Místkem se hrálo v hale 31. ZŠ.

Papírové předpoklady se ovšem nepotvrdily. První poločas utkání, ve kterém hrály prim obrany, skončil 11:11, a když ve druhé půli nastřílely oba týmy po sedmi brankách, remíza 18:18 byla na světě.

V barvách Košutky nastoupil poprvé po dlouhé pauze Pavel Mezek a svůj první start v sezoně okořenil čtyřmi góly.

Tříbodový náskok v čele tabulky si udržuje Starý Plzenec, který v neděli porazil České Budějovice 30:17.

O následujícím víkendu má druhá liga přestávku, to se ovšem netýká házenkářů Starého Plzence. Ti mají v sobotu od 15.30 hodin v hale Slavie VŠ Plzeň na programu dohrávaný duel 14. kola proti Sezimovu Ústí.

HK Slavia VŠ Plzeň – TJ Košutka 18:18 (11:11)

Rozhodčí: Špaček, Tokoš. Branky ze sedmiček: 1:1. Vyloučení: 4:7. Diváci: 42.

Sestava a branky Slavie VŠ Plzeň: Slavík, Galuška – Fait 3/1, Bejvl 2, Homolka 4, Kříž, O. Stuchl 2, Čiviš, M. Stuchl, Dyk 1, Moule 2, Houlík 1, Petr Zimmermann, Kusyn 3. Trenér: Jakub Beneš.

Sestava a branky Košutky: Hurt, Tůma – Klik 1, Václavík 1, T. Voves, Urban, M. Král 2, Mezek 4, Fronk 2, J. Matoušík, Brož 4, Žilák 2, Jurina 1/1, D. Voves 1. Trenér: Petr Voves.

BHS Starý Plzenec – Lokomotiva České Budějovice 30:17 (17:9)

Branky Českých Budějovic: Řezáč 6, Bočan 3, Zelenka, Borovka a Potůček 2, Vazač a Vrkoč 1. Rozhodčí: Špaček, Tokoš. Branky ze sedmiček: 1:0. Vyloučení: 3:3. Diváci: 47.

Sestava a branky Starého Plzence: Bokůvka, Fiala – Křížek, Kašpar 5, Kroft 1, Zoubek 3, Liška 5, Hrabý, Wildt 3/1, Kroc 1, Krosnař 1, Danielka 9, Friedrich 2. Trenér: Zdeněk Voves.

Ostatní výsledky 18. kola: Sezimovo Ústí – Sokol Kobylisy 18:30 (10:15), Bohemians Praha – Vršovice 22:38 (18:9), Třeboň – Milevsko 41:9 (19:2). Utkání Chodov B – Zruč n. S. bylo odloženo na 3. května.