Hosté ze západočeské metropole potvrdili výborný vstup do letošní sezony a přivezli si pět bodů.

Domažlice – USK Slavia Plzeň 2:3 (27, -25, -21, 16, -12)

Hned první set se šťastnějším koncem pro domácí ukázal, že to bude dlouhý boj. Druhý a třetí set získaliv koncovce Plzeňané.

„Ve čtvrtém setu se nám všechno rozpadlo a Domažlice nás přejely. Přetahovaná pokračovala v tie-breaku, nám se povedlo odskočit blokem Dlouhého na 12:14, poté jsme využili hned první mečbol,“ popsal dramatickou koncovku univerzál USK Jan Hrubý.

Domažlice – USK Slavia Plzeň 1:3 (18, -20, -21, -24)

Druhý zápas začaly Domažlice ve velkém stylu, ale to jim vydrželo jen v úvodním setu. Poté už vládli na palubovce hosté, kteří kontrolovali hru. Pouze v posledním setu trochu polevili v koncentraci, ale v dramatické koncovce výhru v setu i v zápase uhájili.


„Zatím náš nejlepší výkon sezóny, souboj dvou vyrovnaných týmů. Navíc jak se s Domažlickými dobře známe, má to vždy parádní náboj, pět bodů zvenku je zlatých,“ potvrdil Jan Hrubý.

USK: Holan, Kraus, Jarošík, Nový, Kovanda, Hrubý, libero Kozel, střídali: Dlouhý, Komorous, Justa. Trenér: Kouba, asistent: Brabec.

Ostatní výsledky: Kladno B – Netolice 3:1 a 3:1, Č. Lípa – Příbram B 1:3 a 0:3, Prosek – Chabařovice 3:2 a 1:3, Jirkov – Karlovarsko B 1:3 a 1:3.