Co vás vedlo k tomu se opět přihlásit do výběrového řízení na pořádání šampionátu?

Před dvěma lety mělo pořádání v Plzni velký úspěch. Tušil jsem navíc, že nikdo nebude mít o to zájem. Nechtěl jsem nechat holky ve štychu, a podal jsem proto přihlášku.

Změnilo se něco od té doby?

Rozdíl je nyní ten, že se jedná pouze o jednodenní akci. Jinak je ale zařizování obdobné jako předtím. Je toho poměrně hodně, od ubytování, občerstvení a dalších věcí.

Jak náročné bylo sehnat finanční prostředky?

Bylo to stejné jako předtím. Získal jsem nějaké dotace od Plzeňského kraje, od města, od FAČRu a dalších sponzorů. Už tehdy jsem zjistil, že na ženy se shánějí peníze lépe než na mužské soutěže.

Pomohly vám zkušenosti z předchozího pořádání?

Věděl jsem, do čeho jdu,a pomohlo mi to. Když jsem jednal s partnery, už jsem věděl, na koho se mám obrátit. Šel jsem více najisto. Předtím to bylo stylem pokus, omyl.

Je něco, co byste rád vylepšil oproti poslednímu ročníku?

Před dvěma lety byl turnaj bombastický. Nechci se vychloubat, ale myslím si, že se od té doby díky tomu změnila i trochu pravidla ohledně pořádání. Zařídil jsem tehdy i živou kapelu, raut a nikdo to po mně příliš nechtěl dělat. Doufám, že budou letos děvčata spokojená.

Na co se mohou těšit fanoušci?

Věřím, že na dobré zápasy. V rámci doprovodného programu vystoupí plzeňské mažoretky. Chtěl bych zároveň pozvat fanoušky na mistrovství. Bylo by příjemné, kdyby děvčata Interobalu získala po házenkářích další titul pro Plzeň (úsměv).

Podaří se Rokycanům (v zelených dresech) v pátek urvat první místo v tabulce letošního ročníku krajského přeboru?
Rokycany mohou slavit titul. Divizní Přeštice chtějí bronz