Další cenný kov si do sbírky medailí přidala mladičká judistka Markéta Paulusová. Studentka Sportovního gymnázia vybojovala bronz na dalším Evropském poháru juniorů, který se konal v italském Lignanu.

V prvním kole Paulusová porazila Španělku Ferree Bartulosiovou. Na cestě do semifinále si česká reprezentantka poradila s Durandovou z Francie. V boji o finále pak nestačila na mistryni Evropy a pozdější vítězku Dickovou.

Poslední zápas o bronz svedla úspěšně s Emmou Saudreisovou, která stejně jako vítězka reprezentovala zemi galského kohouta. V současné době figuruje Markéta Paulusová v celosvětovém žebříčku juniorů v kategorii nad 78 kilogramů na 7. místě.

Andrea Hlaváčková v Olympijském parku v Plzni
Tenisová akademie pořádá den s Andreou Hlaváčkovou

ŽÁCI V TURNOVĚ NA BEDNU NEDOSÁHLI

Minulý víkend se mladíci z plzeňského Judoclubu zúčastnili Českého poháru družstev v Turnově. Startovali za krajský tým složený ze čtyř vah starších žákyň a pěti vah starších žáků. V základní části se družstvo Plzeňského kraje utkalo s výběrem Prahy.

Plzeňané ale bohužel prohráli 3:6. S výběrem Ústeckého kraje už ale Západočeši slavili vítězství 5:4 a radovali se z postupu do čtvrtfinále. Tam narazili, když nestačili na budoucí bronzové medailisty ze Středočeského kraje, a obsadili dělené páté až osmé místo.

Jan Štochl (v červeném)
Poslední boje o titul házenkáře Jana Štochla

Sestava výběru Plzeňského kraje: Ondřej Šlajs a Jakub Šitra (42 kg), neobsazeno (44 kg), Ondřej Kopecký (46 kg), Šárka Zdeborová (48 kg), Viktor Burík (50 kg), Silvie Drdová (52 kg), Bartoloměj Malina (55 kg), Anna Skalská (57 kg), Filip Valenta a Viktor Novotný (60 kg).

Přehled výsledků: Plzeňský kraj – Praha 3:6 (bodovali: Zdeborová, Drdová, Skalská), Plzeňský kraj – Ústecký kraj 5:4 (bodovali: Šlajs, Zdeborová, Drdová, Skalská, Valenta), Plzeňský kraj – Středočeský kraj 1:8 (Skalská).