Plzeň – Viktorie Jílková porazila ve finále mistrovství Evropy v boxu na body Panajotu Kuziluovou z Řecka a obhájila kontinentální titul mezi kadetkami. Patnáctiletá bojovnice z Plzně, která úspěchy sbírá i v thajském boxu a v hokeji, si na šampionátu v Itálii vybojovala vítězství v kategorii do 57 kilogramů.

Na cestě za titulem Jílková postupně porazila soupeřky z Irska, Litvy a nakonec ve finále po boji i řeckou reprezentantku.

„Mám obrovskou radost, že jsem titul na Evropě obhájila. Ve finále jsem chtěla boxovat lépe, ale proti soupeřce, která šla dopředu jako tank, to nebylo snadné,“ uvedla Jílková. „Řekyně byla o něco menší, ale měla větší svaly. Neměla sice takovou techniku, ale postupovala pořád dopředu,“ dodala mladá šampionka.

„Tím, že se starší a silnější soupeřka pořád rozbíhala, se Viki nedostávala do dlouhých kombinací, takže zápas nebyl tak atraktivní. Každopádně mám obrovskou radost, že vyhrála,“ komentoval vítězství otec a trenér Lukáš Jílek. „Viki navíc titul obhájila proti o rok starším soupeřkám. V boxu je každý rok tréninku strašně znát, takže je to velká bomba, že veze zlato,“ podotkl Jílek.

Viktorie jen potvrdila, že patří k nejvýraznějším talentům své věkové kategorie. V sezoně se už předtím stala členka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje juniorskou mistryní světa v thajském boxu a zlato přivezla i z mistrovství Evropy v hokeji.

Právě soubojům v ledových arénách se Jílková chce nyní věnovat. „Začala mi hokejová sezona. Možná zvládnu ještě nějaký zápas v boxu, ale žádný velký turnaj už neabsolvuji,“ konstatovala Viktorie Jílková.

Kryštof Hrabík.
Jsme na dobré cestě, jen nás sráží blbé fauly, prohlašuje Hrabík