Ledové arény pro hokej střídá Viktorie Jílková s těmi bojovými a jde od úspěchu k úspěchu. Jako naposledy v exotické Malajsii, kde mladičká česká reprezentantka ovládla ve své kategorii mistrovství světa juniorů v thajském boxu. V cestě na světový trůn Jílková smetla domácí Adrianaovou i Australanku Chattertonovou, a ve finále poté i Aunkhongphanaovou z Thajska.

„Ze zlata máme velkou radost, obzvlášť proti opravdu silné Thajce,“ komentoval triumf dcery přímo z dějiště mistrovství v Kuala Lumpuru otec a trenér Lukáš Jílek.

Viktorie byla celý finálový duel aktivnější a vyhrála všechna tři kola. „Mám z toho obrovskou radost. Před zápasem jsem byla v klidu a cítila jsem se dobře i během zápasu,“ říká teprve 15letá bojovnice, která Česko reprezentuje také v hokeji a boxu. „Soupeřka byla hodně dobrá a silná, ale s tátou jsme sledovali její zápasy a zvolili taktiku, která fungovala. Spoléhala jsem se od začátku na ruce a série jsem zakončovala kopy na stehna, aby mi nechytla nohy a nevymetla se mnou,“ hlásila nová mistryně světa.

„Viki celé finále soupeřku drtila dlouhými kombinacemi, byla nekompromisní a nedala jí šanci. Je to pecka! Všichni fandili a přišli nám po zápase pogratulovat s tím, že to byl nejlepší zápas turnaje,“ vzkázal domů nadšený Lukáš Jílek.