V sobotu se v Plzni na Doubravce uskutečnil již 16. ročník terénního závodu Pilsenman 2018. Stejně jako v předchozích letech se závodilo v triatlonu i kvadriatlonu a celkem se na start postavilo 115 závodníků. Pro diváky byl připraven doprovodný program a jeho součástí byl také dětský duatlon. Triatlonovou trať (plavání, cyklistika, běh) absolvovalo celkem třiasedmdesát nadšených závodníků.

Nejrychlejšího času dosáhl Petr Minařík z Rokycan, který závod dokončil pod jednu hodinu. Mezi ženami se na prvním místě umístila Teodora Chvalová. Ve velmi populární kategorii tříčlenných týmů zvítězilo plzeňské trio s názvem „Jedničky“ ve složení Jan Majer, Vlastimil Šroubek a Petr Janoušek.

Do náročného kvadriatlonu se pustilo dvaačtyřicet závodníků a čekala na ně několikahodinová náročná trať složená z plavání, jízdy na kajaku/kanoi, jízdy na horském kole a běhu. Z celkového vítězství se radoval opět Michal Peitz, který v čase 4:56 hodin porazil s desetiminutovým náskokem druhého Jana Brože. V kategorii žen byla na prvním místě Veronika Zborníková.

Dobře obsazenou kategorii dvojic mužů vyhráli Jiří Bouchal a Michal Tošner, mixy ovládlo duo Barbora Hlaváčová a Jakub Janoušek a ve dvojicích žen zvítězily Kateřina Hnilicová a Adéla Beránková. Po skončení si celou akci pochvaloval ředitel závodu Tomáš Eisner z Pilsenman Clubu.
„Jsem rád za další úspěšný ročník a doufám, že si závodníci trať i celý závod užili. Samozřejmě děkuji všem partnerům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci závodu a zajistili jeho hladký průběh,“ řekl spokojený Tomáš Eisner, který před nedávnem jako běžec ovládl půlmaraton Plzeňského kraje.

Kompletní výsledky závodů najdete na stránkách www.pilsenman.cz