Západočešky porazily i druhého českého semifinalistu loňského ročníku. A znovu dvouciferným rozdílem. „Tyhle výhry se hodně počítají. Jsme moc rády, že jsme potvrdily body z prvních dvou kol,“ usmívá se Řezáčová.

Plzeň využila toho, že Poruba přijela v oslabené sestavě. Ostravankám chyběly reprezentantky Mučková, Polášková i Tichá. „Zápas byl ale těžší, než jaký je konečný výsledek. Dělaly jsme hodně technických chyb, navíc jsme neproměnily hodně šancí,“ hodnotí Řezáčová.

Domácí házenkářky k vítězství nakročily už v prvním poločase, který vyhrály 14:7. Ve druhé půli drama nepřipustily a na konci zápasu byl jejich náskok jedenáctibrankový. „Přes léto jsme dobře potrénovaly fyzičku. Nedochází nám síly v závěru,“ je ráda plzeňská brankářka.

Ta si pochvalovala hlavně výkon defenzivy. „I třetí zápas po sobě je obrana super. Holky mi moc pomáhají a já mohu přidat nějaké zákroky,“ pokračuje Řezáčová.

Plzeňanky posbíraly za tři zápasy už pět bodů, což je stejně jako za deset utkání v loňském ročníku. „Oproti minulé sezoně jsme se výrazně posunuly. Chceme se pohybovat alespoň na hraně příček mezi play-off a play-out,“ přeje si Řezáčová.

Teprve devatenáctiletá brankářka si znovu vysloužila i nominaci do reprezentace. „Moc si toho vážím. Snad mi to za národní tým půjde alespoň stejně jako v Plzni,“ doufá. Na začátku října si v rámci kvalifikace o EURO 2022 možná zachytá i proti olympijským vítězkám z Francie. „Je jasné, že jednička nebudu, ale aspoň na lavičku bych se podívat mohla. Zatím jsem vždy byla jen na tribuně,“ říká Řezáčová, kterou na reprezentačním srazu doplní i její o rok mladší brankářská kolegyně Michaela Malá.

Podle Řezáčové na tom má velkou zásluhu trenér plzeňských gólmanek Radek Motlík, sám trojnásobný extraligový mistr s Talentem. „Pracuje s námi už druhý rok a jeho rukopis je znát. Výrazně nás posunul,“ dodává.

Matěj Vybíral