Plzeňská dálkařka si zajistila postup z kvalifikace do finále až posledním pokusem po předchozích dvou přešlapech. Mezi osmičkou nejlepších pak vybojovala senzační šesté místo. Evropskou šampionkou se stala Švédka Tilde Johanssonová za 633 centimetrů.

To, že je v dorostenecké kategorii v Evropě šestá, zní Lindě Suché neuvěřitelně. „Vůbec tomu nevěřím. Je to neskutečné,“ rozplývala se po víkendovém závodě.

Finále zahájila přešlapem, ale druhým pokusem dolétla až do vzdálenosti 613 centimetrů, což znamenalo vylepšení osobního rekordu 603 cm z kvalifikace a konečné šesté místo. „Povedlo se mi přesně trefit prkno, takže jsem neměla přešlap ani nedošlap. A byla jsem vyhecovaná,“ okomentovala životní skok Linda Suchá.

V koutku duše ještě věřila ve vylepšení v posledním, třetím finálovém pokusu. „Ale už mi docházela energie a nedošlápla jsem na prkno,“ vysvětlila Suchá.

Déšť, který se spustil v průběhu závodu, prý nevnímala. „Byla jsem šťastná z postupu do osmičky,“ řekla studentka Sportovního gymnázia v Plzni.

První finálový neplatný pokus ji nepřekvapil. „Trošku jsem to po kvalifikaci čekala,“ usmívala se Suchá.

Do finálové osmičky ji z kvalifikace dostal až poslední pokus 603 cm, který byl postupový a zároveň osobním rekordem. Linda Suchá tak prokázala velkou psychickou odolnost. „Bylo to strašné, ale zachovala jsem klid a třetí pokus zvládla. Věděla jsem, že na to mám, protože oba neplatné pokusy byly dlouhé a přešlápla jsem o milimetry,“ vrátila se ke kvalifikaci.

Co jí běželo hlavou před třetím kvalifikačním skokem o všechno? „Lehla jsem si a chvíli přemýšlela. Ale nebyla to až tak těžká situace,“ prozradila Linda Suchá.