Patnáctiletá členka Author Teamu Stupno ovládla závody kadetek jak v Kolíně, tak poté v Jabkenicích a v národní sérii má našlápnuto k celkovému triumfu.

„V Kolíně je sice na trati písek, ale těžší bylo vyhrát v Jabkenicích na rozbahněném okruhu s řadou zatáček a technických pasáží. Naštěstí jsem se vyhnula pádům," říkala cyklistka z Ejpovic.

Vyhrávat se jí zalíbilo.

Od chvíle, kdy Lukešová před třemi nedělemi opanovala závod v Holých Vrších a poprvé v sezoně dokázala porazit největší rivalku Adélu Šafářovou, už byla v poháru vždy první. Čtyřikrát po sobě.

„Do cyklokrosu jsem vlétla prakticky hned, co mi skončila sezona horských kol, a chvíli jsem se rozjížděla," připomněla vedoucí závodnice pohárového pořadí kadetek.

Zlatý pohár má na dosah, ale závěr série bude ještě dramatický.

Po škrtech ve výsledcích má totiž Lukešová stejně bodů jako druhá Šafářová. Závodnice týmu Moravec dominovala první půlce sezony, ale poslední závody jí nevycházejí. V Kolíně dojela až šestá a v Jabkenicích nestartovala.

O letošní držitelce nejcennější trofeje se tak rozhodne až v sobotu při mistrovství republiky ve Slaném. Pohárovou královnou se stane lepší z obou rivalek.

„Pojede se o titul, a to je můj hlavní cíl. Souboj s Adélou o pohár se s tím jen sveze," vyhlašuje bojovně Lukešová.

Ačkoliv série pohárových výher potvrzuje, že její forma má vysokou úroveň, před startem ve Slaném bude nervózní. „To jsem před každým závodem, ale na trati to ze mě zase rychle spadne. Horší je, že ve Slaném se bude závodit vůbec poprvé, takže netuším, co nás tam čeká," podotkla kadetka.

K úspěchům Lukešové se v posledních pohárových dějstvích připojili i jezdci Author Teamu z řad starších žáků.

Martin Pešťák dojel v Jabkenicích sedmý a ještě lépe si vedl Daniel Bittner.

V nedělním duelu skončil pátý a v Kolíně den předtím si vybojoval třetí místo.

Mladý talent začínající jako bikrosař a nyní biker si přitom k cyklokrosu odskočil jen v rámci přípravy.

„Pro Dana to byly první cyklokrosy v sezoně, takže startoval z poslední řady. Uplatnil ale své bleskové starty a záhy se propracoval do popředí závodního pole," povídal Jaroslav Ryba.

„V Kolíně si Dan celkem jistě vybojoval třetí místo. Potom v Jabkenicích se ale zamotal do pádu s kadetkami, které startují s kluky, a už to výš než na páté místo nevytáhl," vysvětloval šéf úspěšné bikové líhně ze Stupna.

Právě Bittner s Lukešovou budou nejžhavějšími želízky Author Teamu při nadcházejícím domácím šampionátu mládežnických kategorií ve Slaném.