Mezi muži zvítězil v premiéře nového závodu Robert Hula z kolínské sestavy Expres CZ – Tufo před Matějem Stránským (ATT Investments) a Václavem Dostálem (ČEZ Tábor). Rychlejší než bronzový muž byl ale nejlepší junior Dalibor Johánek rovněž z táborského týmu.

Závod žen ovládla Jana Czeczinkarová (LIV Elitrade Racing) s náskokem před Adélou Foltýnovou (BC Město Touškov).

close Mezi ženami si vítězství vybojovala Jana Czeczinkarová (v čele) info Zdroj: Pavel Křikava zoom_in Mezi ženami si vítězství vybojovala Jana Czeczinkarová (v čele) Cyklokrosaři se v premiéře museli vypořádat s okruhem dlouhým 2900 metrů na travnatém povrchu s několika překážkami. V souboji mužů v čele rychle vykrystalizovala trojice závodníků. S Hulou držel tempo Stránský a junior Johánek. Po půlce závodu se však trio rozpadlo a Hula si jel už osamocen pro prvenství. „Někomu z kluků spadl řetěz, tak jsem nastoupil a náskok jsem už udržel,“ uvedl Hula. „Trať je rychlá, slušela by jí nějaká techničtější pasáž, ale jako Berouňák vítám, že se v Plzni koná cyklokros. A za rok už třeba jako Český pohár,“ přál si.

Z plzeňských závodníků byl nejlepší šestý Daniel Kouba (MS Bike Academy). Blýskla se i Lucie Grohová, která si návrat do Author Teamu Stupno ozdobila vítězstvím mezi kadetkami.

Domácím to cinklo také v soubojích Masters. Zlato si vybojoval Jiří Mandaus (60 – 64, Lapierre Plzeň), stříbro bral Tomáš Kozák (50 – 54, Cyklo Atom) a bronz Zdeněk Rubáš (55 – 59, AC Sparta). Nejstarším šampionem se stal 72letý Zdeněk Kukula.

close Jiří Mandaus jede vstříc zisku titulu v kategorii 60 - 64 let. info Zdroj: Pavel Křikava zoom_in Jiří Mandaus jede vstříc zisku titulu v kategorii 60 - 64 let.

Ceny nejlepším předávali bývalí reprezentanti Radomír Šimůnek ml. a František Raboň ml.

Cyklokros Plzeň, výsledky - muži Elite: 1. Hula (Expres CZ – Tufo Team Kolín) 53:53 min., 2. Stránský (ATT Investments) -27, 3. Dostál (ČEZ Tábor) -1:49.

Ženy: 1. Czeczinkarová (LIV Elitrade Racing) 40:08.

Junioři: 1. Johánek (ČEZ Tábor) 54:41.