V prologu mezinárodního závodu Gracia v okolí Orlové skončila jako čtvrtá z Češek devatenáct vteřin za vítěznou Ellen van Dijkovou. Nejlepší z našich Pavlína Šulcová, na Gracii týmová parťačka Hranaiové, ztratila na první Holanďanku devět vteřin.

„Start na Gracii jsem prosadila do programu Bigly. Je vždycky příjemné představit se doma, navíc tu mám po boku další Češku," uvedla Hranaiová.

Cyklistice sice osmadvacetiletá závodnice propadla jen před pár lety, ale záhy se dokázala prosadit a už druhý rok zkouší štěstí v zahraničním angažmá.

Daleko častěji tak startuje na kvalitních závodech a stoupá i její výkonnost. Jen nedávno se Hranaiová stala akademickou mistryní republiky v časovce a odvezla si pohárový bronz z Memoriálu Menharta a Hellera v Třebušíně. „Bylo to příjemné, i když vítězství v časovce pro mě bylo povinností. Vždyť tenhle závod jsem poprvé vyhrála už před dvěma lety a teď jsem se cítila mnohem silnější," říkala cyklistka ještě před startem Gracie.

Domů tehdy nepřijela sbírat akademické tituly, ale otestovat formu. „Následně jsem proto raději zvolila pohárový memoriál, kde byla kvalitnější konkurence v čele s ´Machy´ (Jarmila Machačová – pozn. aut.)," vysvětlovala.

Věří, že zúročí kvalitní zimní přípravu. „Forma by měla ještě stoupat," uvedla.

A jaké jsou její letošní priority?

„Z hlediska týmu jde o dva zásadní závody ve Švýcarsku. Pro mě osobně to bude ještě český šampionát a pak jedna žhavá novinka. Po Gracii bych měla spolu s Nicole Hanselmannovou letět do Ázerbájdžánu na časovku UCI, v níž je šance se nominovat na mistrovství světa," oznámila Hranaiová.