Juniorka plzeňského ZČE si totiž vybojovala mistrovský titul v časovce dvojic. Následně k tomu přidala stříbro z individuálního závodu a dozvěděla se, že si tím zajistila účast na nadcházejícím mistrovství Evropy v Turecku.

Jenže ouha. Nominační komise rozhodla jinak. Na šampionát pojede z juniorek jen Dagmar Labáková. Šetří se.

„Jasně že mě to mrzí. Na podobné akci bych startovala poprvé. Těšila jsme se. Dokonce jsem si málem nechala udělat narychlo pas, protože jsem ho měla propadlý. A najednou z toho nic nebude,“ říkala rozčarovaná Zuzana Šmídová.

Ani šampionát ve slovenském Holíči pro ni nezačal dobře. V individuální časovce skončila až desátá.

„Do obrátky na desátém kilometru jsem zajížděla dobré mezičasy, jenže zpátky v protivětru jsem si výsledek pokazila. Kola s vysokými ráfky skákala, z kopce jsem nedokázala zůstat zalehnutá na aerořidítkách,“ vysvětlovala neúspěch.

Chuť si ale vzápětí spravila. Spolu s Labákovou z pražské Dukly si dojela pro zlato. „Od desátého kilometru jsme vedly, v půlce už o padesát vteřin před druhou dvojící,“ vyprávěla Šmídová.

V sobotu k tomu závodnice kombinující silnici, dráhu a v zimě běh na lyžích přidala v Kyjově individuální stříbro.

„Startovaly jsme společně se ženami, jen my jely čtyři okruhy a ony pět,“ říkala Šmídová. Držela se v čelní skupince a sahala po dalším titulu.

„Jenže ve špurtu byla o kousek lepší Karolína Kalašová,“ připustila vicemistryně, spolupracující v přípravě s bývalým cyklistou a nyní fyzioterapeutem Petrem Pučelíkem.

„Evropa mi utekla, ale co. Kolo mě baví, a tak věřím, že to nebyly poslední úspěchy,“ zdůraznila studentka Střední odborné školy ochrany osob a majetku v Plzni.